Nakładanie podkładu mineralnego

Makijaż pudrem mineralnymPodkład mineralny stanowi bardzo dobrą, prostą alternatywę dla tradycyjnych podkładów. Produkuje się go na bazie niewielkich, drobno zmielonych minerałów – sprawia to, że bardzo dobrze kryje on całą skórę. Warto jednak wiedzieć, że nakłada się go nieco inaczej niż tradycyjny podkład w płynie; przy odpowiednim wykonaniu można zapewnić sobie naprawdę dokładne i długotrwałe pokrywanie cery.

Przedstawiamy najlepszy sposób na skuteczne aplikowanie podkładu mineralnego. Pierwszym krokiem jest dokładne umycie twarzy i nawilżenie jej odpowiednim kremem. Zakręcamy pudełeczko z podkładem i mocno wstrząsamy, uważając przy tym, aby produkt nie wysypał się przez jakiekolwiek otwory w opakowaniu. Odkręcamy opakowanie i delikatnie zanurzamy końcówkę specjalnego pędzelka w produkcie; warto pamiętać o tym, że na pędzelek nakładamy tylko niewielką ilość podkładu. Przed wyjęciem go z opakowania dobrze jest wykonać kilka mocnych, okrężnych ruchów pędzelkiem we wnętrzu nakrętki; dzięki temu będziemy mieli pewność, że cały podkład dokładnie w niego wniknie. Podkład można uznać za gotowy do nałożenia dopiero w momencie, gdy na pędzelku widoczne są już tylko niewielkie, pojedyncze drobinki. Podkład nakładamy, rozpoczynając od środka twarzy. Wykonujemy pędzlem okrężne ruchy, delikatnie wcierając kosmetyk w twarz.

W czasie korzystania z podkładu mineralnego nie jest nam potrzebny dodatkowo korektor. Niemniej jednak można z niego skorzystać jeśli dodatkowo chcemy przykryć kilka niedoskonałości naszej cery. W tym przypadku należy jednak stosować go już po nałożeniu podkładu, a nie wcześniej. Aplikowanie podkładu mineralnego na samym początku może wydawać się bardzo trudne i sprawiać nieco trudności. Niemniej jednak wystarczy jedynie kilka prób aby nabrać w tym odpowiedniej wprawy; przygotowanie idealnego makijażu zajmie nam wówczas nie więcej niż minutę!

Powiązane artykuły

Nasz partner

Firma Earthnicity.pl to firma kosmetyczna z wieloletnią tradycją. Już od ponad dobrych kilku lat upiększa i chroni skórę polskich kobiet. Zespół inteligentnych i pełnych pasji ludzi, z głową wypełnioną pomysłami i zaangażowania dąży do ciągłego rozwoju firmy.  Polecamy kosmetyki firmy Earthnicity!