Czy Vapour Beauty jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Możesz znaleźć produkty Vapour cruelty-free w The Detox Market, Credo, Net-a-Porter i Well.ca

Vapour jest wolny od okrucieństwa

Firma Vapour potwierdziła, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie pozwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, uznalibyśmy Vapour za Cruelty-Free.

"Vapour jest członkiem Leaping Bunny i sprawdziliśmy, że żaden z naszych składników ani gotowych produktów nie był testowany na zwierzętach".

Polityka "Cruelty-Free

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji dla etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych ludzi. Ale Cruelty-Free jest ogólnie używane do sugerowania braku testów na zwierzętach. Dokładniej mówiąc, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy w zakresie cruelty-free za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

Pamiętaj również, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Vapour nie jest w 100% wegański

'Vegan' w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku Vapour, nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Ale mają kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co jest obecnie podane na stronie internetowej Vapour o jego wegańskich roszczeniach:

Jak wiedzieć, które z produktów Vapour Beauty są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty Vapour są wyraźnie oznaczone na ich stronie internetowej. Zobacz poniżej, aby zapoznać się z przykładem.

Dodatkowo, kiedy zapytałem Vapour, które z ich produktów są wegańskie, uprzejmie dostarczyli mi listę (patrz poniżej).

"Oto nasza aktualna lista produktów Vegan Friendly:"

Polityka dotycząca produktów wegańskich

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej lub prawnej definicji etykiety "Vegan". Jednak zazwyczaj oznacza ona brak składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzące z pereł lub jedwabiu, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Najlepiej więc zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł innych niż zwierzęce.

Gdzie powstają produkty Vapour?

"Produkty Vapour są wytwarzane w naszej siedzibie w Taos w Nowym Meksyku (w 100% zasilanej energią słoneczną), a także w zakładach partnerskich w Europie. Nasze pędzle są etycznie wykonane w Chinach z syntetycznych włókien Taklon i odpowiedzialnie pozyskiwanej brzozy z certyfikatem FSC.

Wybieramy partnerów produkcyjnych, którzy podzielają nasze wysokie standardy dotyczące czystych składników, przejrzystości oraz odpowiedzialności społecznej i środowiskowej. Możesz być zainteresowany przeczytaniem więcej o Naszych wartościach na naszej stronie internetowej."

*Uwaga: Kosmetyki wyprodukowane w Chinach nie mają obowiązku testowania na zwierzętach. Jedynie kosmetyki, które są importowane i sprzedawane w fizycznych sklepach w Chinach kontynentalnych, muszą być testowane na zwierzętach zgodnie z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach.

Polityka etycznego wydobywania miki

Mika to minerał, który jest używany w kosmetykach, aby nadać im efekt połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki wiąże się z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swojej polityki wydobycia miki, nie mamy możliwości dowiedzieć się, czy mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez udziału dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałem więc Vapour Beauty, czy ich mika jest etycznie pozyskiwana bez użycia pracy dzieci, a oni odpowiedzieli stwierdzeniem,

"Dziękuję za Twoje zapytanie. Z przyjemnością udzielę informacji na temat naszej miki.

Wszystkie nasze składniki pochodzą z odpowiedzialnych źródeł i zostały wybrane pod kątem najmniejszego wpływu na środowisko. Od wszystkich dostawców wymagamy oświadczeń o odpowiedzialności społecznej, w tym oświadczeń o niepodejmowaniu pracy przez dzieci oraz o zapewnieniu zdrowia i bezpieczeństwa pracowników.

Dostawcy ci są regularnie audytowani przez organizacje zewnętrzne, takie jak COSMOS, Eco-Cert i EWG, aby zapewnić, że są zgodni i w dobrej kondycji."

Powiązane artykuły

Nasz partner

Firma Earthnicity.pl to firma kosmetyczna z wieloletnią tradycją. Już od ponad dobrych kilku lat upiększa i chroni skórę polskich kobiet. Zespół inteligentnych i pełnych pasji ludzi, z głową wypełnioną pomysłami i zaangażowania dąży do ciągłego rozwoju firmy.  Polecamy kosmetyki firmy Earthnicity!