Nie wszystkie kosmetyki eko, bio, organic są ekologiczne

Jak wybrać eko kosmetyki?

Teoretycznie każdy kosmetyk ekologiczny powinien zawierać składniki, które pochodzić będą z upraw ekologicznych oraz tworzone będą w taki sposób, że nie ma zagrożenia dla środowiska. Natomiast kosmetyki organiczne zawierać niemodyfikowane genetycznie składniki, które są właśnie z natury.

Czy jednak zawsze tak jest?

Trzeba zauważyć, że w tym momencie wykorzystuje się tak zwany ekotrend i praktycznie każda firma ma w swojej ofercie linie produktów, która określona będzie słowami naturalnymi, jednak często nadal takie produkty naturalnymi już nie są. Producenci natomiast bardzo chętnie będą umieszczać na opakowaniach takie określenie jak bio, organic czy eko. Mimo wielu zapowiedzi nadal nie ma konkretnych prawnych rozwiązań, które odnosiłyby się właśnie do oceniania produktów jako naturalne czy ekologiczne i tym samym producenci takim pojęciem mogą mocno grać. Tak naprawdę określają swoje produkty ekologicznymi, ale takimi są one wyłącznie z nazwy. Klient musi więc dobrze czytać etykiety opakowań.

Kontrola jakości kosmetyków

Trzeba także pamiętać o tym, że składniki należy podawać na etykietach w takiej kolejności, która będzie określać je ilościowo. Te najbardziej liczne są na początku, te najmniej liczne znajdują się na końcu. Gwarancją może być certyfikat naturalności, który może zostać wydany przez specjalną instytucję, która będzie się zajmować kontrolą procesu produkcyjnego. Jednak na tą chwilę mamy dość liczną listę produktów, które mają praktycznie 100% naturalny skład a jednak okazuje się że nie mają one certyfikatu, ponieważ zajmuje to sporo czasu i dodatkowo będzie niezwykle kosztowne.

Czym są naturalne kosmetyki?

Kosmetyki ekologiczne, naturalne czy ekokosmetyki to takie określenie, które dla laika będzie zawsze oznaczać to samo. Jednak inaczej będą one wyglądać niż te tradycyjne. Pakowane są między innymi w specjalne proste szklane pojemniki czy też tubki ekologiczne, które podlegać mogą również recyklingowi. Mogą się również pojawiać specjalne kartoniki z papieru makulaturowego. Czasem jednak ich zapach nie będzie korzystny. Naturalne produkty, prawdziwie naturalne od jakiegoś czasu stają się bardzo popularne ponieważ są one w pełni bezpieczne dla skóry.

Co sprawia, że cieszą się aż tak dużym zainteresowaniem?

Przede wszystkim należy powiedzieć, że to takie produkty, które są przyjazne skórze i odpowiednio skuteczne przez to jak są produkowane. Chodzi o to, by uzyskiwać w trakcie produkcji takie cząsteczki, które będą na tyle małe, by były w stanie skutecznie przenikać przez naskórek i tym samym mogły odnowić skórę w głębokich jej warstwach. Działanie kosmetyków naturalnych koncentruje się na walce o równowagę w skórze oraz wsparcie naturalnych funkcji.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Firma Earthnicity.pl to firma kosmetyczna z wieloletnią tradycją. Już od ponad dobrych kilku lat upiększa i chroni skórę polskich kobiet. Zespół inteligentnych i pełnych pasji ludzi, z głową wypełnioną pomysłami i zaangażowania dąży do ciągłego rozwoju firmy.  Polecamy kosmetyki firmy Earthnicity!