Czy Japonesque jest wolna od okrucieństwa i wegańska?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Japonesque tworzy unikalne narzędzia kosmetyczne, pędzle i palety inspirowane kunsztem japońskich artystów makijażu w teatrze Kabuki. Ale czy Japonesque jest wolna od okrucieństwa i wegańska w 2021 roku? Mamy tutaj odpowiedzi!

Czy Japonesque jest wolna od okrucieństwa?

Japonesque nie testuje swoich składników, formuł ani gotowych produktów na zwierzętach, w żadnym miejscu na świecie.

Należy jednak zauważyć, że Japonesque używa futra zwierzęcego do produkcji pędzli do makijażu, a Japonesque nie oferuje żadnych wegańskich kosmetyków.

Polityka Japonesque dotycząca testów na zwierzętach

Japonesque nie ma oficjalnego oświadczenia o testach na zwierzętach opublikowanego na swojej stronie internetowej. Wysłałam więc do marki e-mail z pytaniem, czy testuje swoje produkty lub składniki na zwierzętach i czy spełnia wszystkie kryteria z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free Checklist.

Japonesque odpowiedziała i potwierdziła, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach. Wymagają też, by ich dostawcy nie testowali składników ich produktów na zwierzętach. Ponadto ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Czy Japonesque jest sprzedawana w Chinach?

Większość importowanych kosmetyków sprzedawanych w Chinach kontynentalnych musi być testowana na zwierzętach w 2021 roku. Firma Japonesque potwierdziła jednak, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych. W związku z tym nie są zobowiązani do przeprowadzania testów na zwierzętach zgodnie z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach.

"Japonesque nie testuje żadnego z naszych produktów na zwierzętach, nie wymagamy od naszych fabryk testowania na zwierzętach, nie sprzedajemy produktów w Chinach, ani nie mamy firmy macierzystej, która testuje na zwierzętach".

Czy Japonesque jest wegańska?

Niektóre narzędzia kosmetyczne Japonesque, takie jak pęseta i zalotka do rzęs, są domyślnie wegańskie. Ale żaden z produktów do makijażu Japonesque nie twierdzi, że jest przyjazny dla wegan. Należy również zauważyć, że Japonesque sprzedaje szczotki z naturalnego włosia wykonane z futra zwierzęcego.

Japonesque twierdzi, że sierść zwierzęca używana do produkcji pędzli z naturalnego włosia jest "produktem ubocznym pochodzenia zwierzęcego", w którym "żadne zwierzę nie zostało skrzywdzone". Jednak bez odpowiednich certyfikatów lub dowodów na poparcie tych twierdzeń trudno uwierzyć, że zwierzęta nie były niehumanitarnie łapane, trzymane lub zabijane dla ich futra.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z oświadczeniami Japonesque o "wolnych od okrucieństwa" pędzlach do makijażu:

Na pytanie, czy produkty Japonesque są testowane na zwierzętach - odpowiedź brzmi: nie, Japonesque nie testuje na zwierzętach i żaden z ich składników ani produktów nie jest testowany na zwierzętach przez samą firmę, jej dostawców lub inne podmioty.

Ponieważ jednak Japonesque nie oferuje obecnie żadnych wegańskich produktów i sprzedaje pędzle do makijażu z futra zwierzęcego, Japonesque nie zostanie uwzględniona w naszym katalogu marek wolnych od okrucieństwa.

Aby marki mogły znaleźć się na naszej liście Cruelty-Free, muszą być wolne od okrucieństwa i oferować niektóre produkty wegańskie.

Jeśli chodzi o wolne od okrucieństwa i wegańskie alternatywy dla Japonesque, polecam sprawdzenie wegańskich pędzli do makijażu MOTD lub Luxie Beauty. Jeśli chodzi o wegańskie kosmetyki, lubię Milk Makeup, Axiology i Clove + Hallow.


Powiązane artykuły

Nasz partner

Firma Earthnicity.pl to firma kosmetyczna z wieloletnią tradycją. Już od ponad dobrych kilku lat upiększa i chroni skórę polskich kobiet. Zespół inteligentnych i pełnych pasji ludzi, z głową wypełnioną pomysłami i zaangażowania dąży do ciągłego rozwoju firmy.  Polecamy kosmetyki firmy Earthnicity!