Czy Ecover (SC Johnson) jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Produkty Ecover cruelty-free można znaleźć na Amazon.

Ecover jest *Cruelty-Free

Ecover potwierdza, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie ich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo.

Według naszych standardów, uważamy Ecover za produkt *Cruelty-Free.

*Ecover jest własnością SC Johnson, korporacji, która NIE jest wolna od okrucieństwa, ponieważ pozwala na testowanie na zwierzętach niektórych innych marek.

To twój wybór, czy chcesz wspierać czy bojkotować marki cruelty-free należące do firmy macierzystej, która nie jest cruelty-free. Nie ma na to "dobrej" lub "złej" odpowiedzi. Zachęcam Cię do robienia tego, co jest dla Ciebie wygodne, ale myślę, że ważne jest ujawnienie, że Ecover jest właścicielem SC Johnson.

Poniżej znajduje się zrzut ekranowy informacji o polityce testowania na zwierzętach na stronie internetowej Ecover:

Cruelty-Free Policies

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Ale Cruelty-Free jest generalnie używane do sugerowania braku testów na zwierzętach. Dokładniej mówiąc, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy w zakresie cruelty-free za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy lub strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Ecover jest w 100% wegański

Ecover potwierdził, że wszystkie jego produkty są wegańskie i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Poniżej znajduje się zrzut ekranowy informacji o tym, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Ecover na temat jej wegańskich deklaracji:

Polityka Wegańska

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej lub prawnej definicji etykiety "Vegan". Jednak zazwyczaj oznacza ona brak składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre środki czystości zawierają środki powierzchniowo czynne i rozpuszczalniki pochodzenia zwierzęcego.

Jeśli nie jest wyraźnie zaznaczone, że środki powierzchniowo czynne i rozpuszczalniki są pochodzenia roślinnego, czasami trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Najlepiej więc zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł innych niż zwierzęce.

Gdzie powstają produkty Ecover?

Zapytałem Ecover, gdzie produkowane są ich produkty, a oni powiedzieli mi,

"Chcielibyśmy poinformować, że Ecover jest producentem zlokalizowanym w Belgii".


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć status Ecover jako cruelty-free i vegan, a wybierając cruelty-free razem możemy pomóc zakończyć testy na zwierzętach raz na zawsze!

Powiązane artykuły

Nasz partner

Firma Earthnicity.pl to firma kosmetyczna z wieloletnią tradycją. Już od ponad dobrych kilku lat upiększa i chroni skórę polskich kobiet. Zespół inteligentnych i pełnych pasji ludzi, z głową wypełnioną pomysłami i zaangażowania dąży do ciągłego rozwoju firmy.  Polecamy kosmetyki firmy Earthnicity!