Czy Bloomeffects jest wolny od okrucieństwa i wegański?

Ten post może zawierać linki partnerskie, za które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę otrzymać niewielką prowizję.

Możesz znaleźć produkty Bloomeffects cruelty-free w Credo Beauty.

Bloomeffects jest wolny od okrucieństwa

Bloomeffects potwierdziło, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach lub innych krajach, które mogą wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, uważamy, że Bloomeffects jest Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co jest obecnie napisane na stronie Bloomeffects na temat polityki testowania na zwierzętach:

Polityka Cruelty-Free

Zauważ, że nie istnieje definicja prawna dla etykiety "Cruelty-Free". Może ono oznaczać różne rzeczy dla różnych ludzi. Jednak termin Cruelty-Free jest zazwyczaj używany w odniesieniu do braku testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie powstawania produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free danej firmy, korzystając z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy lub strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Bloomeffects nie jest w 100% wegański

Słowo "wegański" w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku Bloomeffects, nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Ale mają kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Jak sprawdzić, które z produktów Bloomeffects są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty Bloomeffects są wyraźnie oznaczone na ich stronie internetowej. Ponadto, na stronie FAQ Bloomeffects, Bloomeffects informuje, że tylko kilka ich produktów jest wegańskich.

Zasady dotyczące produktów wegańskich

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej lub prawnej definicji dla etykiety "Vegan". Zazwyczaj jednak oznacza ona brak składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre z powszechnie stosowanych w kosmetykach produktów pochodzenia zwierzęcego to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzenia perłowego lub jedwabnego, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, których zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Etyczna polityka wydobywania miki

Mika jest minerałem stosowanym w kosmetykach, aby nadać im efekt połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki jest związane z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swojej polityki wydobywania miki, nie mamy pewności, że jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałam więc Bloomeffects, czy ich mika jest pozyskiwana etycznie, bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli, że tak:

"Bloomeffects etycznie pozyskuje mikę poprzez przestrzeganie sprawiedliwych standardów pracy i zapewnienie, że nasz łańcuch dostaw jest przejrzysty. Rozumiemy, że wiele firm nieetycznie angażuje się w pozyskiwanie miki z nielegalnych kopalni. W związku z tym, zapewniamy, że nasze źródła pozyskiwania miki obejmują etyczne praktyki pracy, identyfikowalny łańcuch dostaw i wydobycie przyjazne dla środowiska.

W Bloomeffects jesteśmy oddani idei czystego piękna, a to obejmuje również kwestie etyczne. Postępujemy zgodnie z definicją czystego piękna credo, która obejmuje etyczne pozyskiwanie składników.

Opublikowali oni bardzo pouczający post na temat pozyskiwania miki i naszej odpowiedzialności jako detalistów, marek kosmetycznych i konsumentów. Zobacz tutaj: https://credobeauty.com/blogs/clean-scene/credo-and-mica-pushing-for-clean-change".


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć status Bloomeffects jako cruelty-free i vegan, a wybierając cruelty-free razem, możemy pomóc zakończyć testowanie kosmetyków na zwierzętach raz na zawsze!

Powiązane artykuły

Nasz partner

Firma Earthnicity.pl to firma kosmetyczna z wieloletnią tradycją. Już od ponad dobrych kilku lat upiększa i chroni skórę polskich kobiet. Zespół inteligentnych i pełnych pasji ludzi, z głową wypełnioną pomysłami i zaangażowania dąży do ciągłego rozwoju firmy.  Polecamy kosmetyki firmy Earthnicity!