Czy OUAI (P&G) jest wolny od okrucieństwa i wegański?

Ten wpis może zawierać linki partnerskie, za które bez dodatkowych kosztów mogę otrzymać niewielką prowizję.

Produkty do pielęgnacji włosów OUAI można znaleźć w Sephora, Amazon, Ulta i Cult Beauty.

OUAI jest *wolny od okrucieństwa

OUAI potwierdziło, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie zleca innym osobom przeprowadzania testów w ich imieniu. Dostawcy OUAI również nie testują produktów na zwierzętach i nie zezwalają na testowanie ich produktów na zwierzętach, jeżeli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać przeprowadzania testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, OUAI można uznać za produkt *Cruelty-Free.

2021 Aktualizacja: P&G ogłosiło niedawno, że podpisało umowę o przejęciu OUAI. P&G NIE jest korporacją wolną od okrucieństwa.

*OUAI zostanie przejęta przez P&G, korporację, która NIE jest wolna od okrucieństwa, ponieważ pozwala niektórym swoim markom testować na zwierzętach.

To Twój wybór, czy chcesz wspierać, czy bojkotować marki wolne od okrucieństwa należące do firmy macierzystej, która nie jest wolna od okrucieństwa. Nie ma "dobrej" lub "złej" odpowiedzi na to pytanie. Zachęcam Cię do robienia tego, co Ci odpowiada, ale uważam, że ważne jest ujawnienie, że P&G wkrótce stanie się właścicielem OUAI.

Polityka Ouai dotycząca testów na zwierzętach

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w 2022 roku większość importowanych kosmetyków nadal będzie wymagała przeprowadzania testów na zwierzętach.

OUAI potwierdziło jednak, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, dlatego nie jest zobowiązane do przeprowadzania testów na zwierzętach.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie istnieje prawna definicja etykiety "Cruelty-Free". Może ono oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Jednak oznaczenie Cruelty-Free zazwyczaj oznacza brak testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie powstawania produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy dotyczącą produktów wolnych od okrucieństwa, korzystając z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

OUAI nie jest w 100% wegańska

Określenie "wegański" w kosmetyce może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku OUAI, nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Mają jednak kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Jak sprawdzić, które z produktów OUAI są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty OUAI są wyraźnie oznaczone na ich stronie internetowej.

Które z produktów OUAI są wegańskie?

Od 2021 roku nie będę już regularnie aktualizować listy wegańskich produktów OUAI, ponieważ wszystkie ich wegańskie produkty są teraz wyraźnie oznaczone. Najbardziej aktualne i dokładne informacje o tym, które produkty są wegańskie, a które nie, znajdziesz na ich stronie internetowej.

Poniżej znajduje się lista produktów OUAI, które są odpowiednie dla wegan i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych. Ta lista produktów wegańskich została dostarczona przez OUAI.

Zasady dotyczące wegan

Podobnie jak w przypadku określenia "Cruelty-Free", nie istnieje standardowa lub prawna definicja etykiety "Vegan". Zazwyczaj jednak używa się go w kontekście opisywania produktów, które nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach to: karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzenia perłowego lub jedwabnego, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, których zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie powstają produkty OUAI?

"GDZIE POWSTAJĄ PRODUKTYOUAI?
Produkty OUAI są opracowywane i produkowane w Stanach Zjednoczonych."


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć, że OUAI jest produktem wolnym od okrucieństwa i wegańskim, a wybierając cruelty-free razem, możemy pomóc raz na zawsze skończyć z testowaniem kosmetyków na zwierzętach!

Powiązane artykuły

Nasz partner

Firma Earthnicity.pl to firma kosmetyczna z wieloletnią tradycją. Już od ponad dobrych kilku lat upiększa i chroni skórę polskich kobiet. Zespół inteligentnych i pełnych pasji ludzi, z głową wypełnioną pomysłami i zaangażowania dąży do ciągłego rozwoju firmy.  Polecamy kosmetyki firmy Earthnicity!