W poszukiwaniu idealnego makijażu

makijaż naturalnyBardzo często mówimy o dużym znaczeniu, jakie odgrywa makijaż, nie powinniśmy jednak zapominać o tym, że może on nie tylko wiele poprawić, ale także sporo zepsuć. Powinien być idealnie dobrany nie tylko do koloru włosów i oczu, ale również do karnacji, a w realizacji tego celu z pewnością pomoże nam podział makijażu z uwagi na typ urody. Pamiętajmy zatem, że wyróżnia go wówczas nie tylko kolorystyka, ale i intensywność. Naturalnie, choć typy urody są istotnymi parametrami, nie są wcale jedynymi, jakie powinniśmy brać pod uwagę.

Nie bez znaczenia jest również wielkość oczu, kształt twarzy, a nawet temperament właścicielki makijażu. Pamiętajmy też, że makijaż codzienny i wieczorowy posiadają zazwyczaj więcej różnic niż cech wspólnych. Pani wiosna to osoba, która może pochwalić się brzoskwiniową, jasną lub bardzo jasną cerą. Charakterystyczne jest dla niej to, że opala się na brązowo, a latem miewa problemy z piegami. Pani Wiosna to najczęściej kobieta o jasnych oczach, choć jej włosy mogą mieć całą gamę kolorów. Jej makijaż powinien być bardzo naturalny, należy przy tym liczyć się z tym, że nawet makijaż wieczorowy nie sprawdzi się, jeśli będzie zbyt mocny.

Warto zainwestować w jasnobeżowy podkład. Brzoskwiniowy lub lekko pomarańczowy róż do policzków oraz cienie do powiek w kolorach takich, jak : lila, brąz, oliwka i ciepła, jasna zieleń. Panie Wiosny powinny też zachować ostrożność malując usta. Ich naturalny kolor wydaje się szczególnie atrakcyjny, gdy jednak decydują się na zakup szminki, niech będzie to czerwień, brzoskwinia albo pomarańcz. Z kolei Pani Lato może mieć zarówno bardzo jasną, jak i oliwkową skórę. Jej oczy to przede wszystkim różne odcienie brązu, choć oczy niebieskie lub zielone wcale nie są ekstremalnie rzadkie. Zazwyczaj jest to blondynka, a ponieważ charakteryzuje ją zimny typ urody, chłodne barwy są jej sprzymierzeńcami. Jednocześnie,

Pani Lato nie powinna eksperymentować z czernią i bielą. Nie pasują jej również kolory ziemi. W jej makijażu duże znaczenie ma jasny podkład, który podkreśla koloryt skóry. Warto inwestować także w pastelowe cienie do powiek oraz czerwone i różowe szminki.

Pani Jesień wymaga już nieco innego traktowania, jest bowiem zazwyczaj piegowatym rudzielcem o jasnej cerze. Jej problemem jest i to, że opala się na czerwono, wskazane jest więc, aby pokochała brązy, zielenie oraz beże. Jej idealny makijaż również powinien bazować na takiej kolorystyce, zaleca się jej więc podkłady w ciepłych odcieniach beżu i brązowe oraz złote cienie. Panią Zimę często charakteryzują kruczoczarne włosy, jej cera jest jednak jasna, porcelanowa. Może mieć ciemne oczy, jasny błękit nie budzi jednak zaskoczenia. Jej sojusznikami są chłodne kolory, wskazane jest przy tym, aby unikała barw kojarzących się z jesienią. Ma to szczęście, że nawet zdecydowany i dość mocny makijaż nie sprawia w jej przypadku wrażenia niestosownego. Przeciwnie, podkreśla jej atuty i jest dopuszczalny nawet na co dzień.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Firma Earthnicity.pl to firma kosmetyczna z wieloletnią tradycją. Już od ponad dobrych kilku lat upiększa i chroni skórę polskich kobiet. Zespół inteligentnych i pełnych pasji ludzi, z głową wypełnioną pomysłami i zaangażowania dąży do ciągłego rozwoju firmy.  Polecamy kosmetyki firmy Earthnicity!