Czy Lumene jest wolna od okrucieństwa i wegańska?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Produkty Lumene cruelty-free można znaleźć w sklepach Target i Amazon.

Lumene jest cruelty-free

Lumene potwierdziło, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów uważamy, że Lumene jest wolna od okrucieństwa.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Lumene na temat polityki testowania na zwierzętach:

Lumene twierdzi, że "nie testuje na zwierzętach"

Wysłałem również e-mail do Lumene, aby poprosić o więcej informacji na temat ich polityki testowania na zwierzętach. Poniżej znajduje się fragment odpowiedzi, którą otrzymałem:

"Nie przeprowadzamy ani nie zlecamy testów na zwierzętach naszych produktów lub składników na żadnym etapie rozwoju produktu lub procesu produkcyjnego. Jako fińska firma przestrzegamy przepisów UE dotyczących kosmetyków, które zakazują testowania na zwierzętach. Przepisy regulujące przemysł kosmetyczny (w tym zakaz przeprowadzania testów na zwierzętach) są egzekwowane w Finlandii przez Fińską Agencję Bezpieczeństwa i Chemikaliów (Tukes).

Korzystamy wyłącznie z dostawców, którzy

nie przeprow

adzają testów na zwierzętach. Stosowanie testów na zwierzętach przez dostawców w UE jest niezgodne z przepisami UE dotyczącymi kosmetyków, a dostawcy spoza UE sprzedają składniki do celów kosmetycznych, które były testowane na zwierzętach. Zapewniają to różne audyty i zobowiązania Kodeksu Postępowania".

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Lumene potwierdziło, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych; w związku z tym nie ma obowiązku przeprowadzania testów na zwierzętach.

"W tej chwili produkty Lumene nie są dostępne w Chinach i nie planujemy wejścia na chiński rynek, więc musielibyśmy zrezygnować z naszego stanowiska w sprawie testów na zwierzętach".

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane w przypadku większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Określenie "Cruelty-Free" jest jednak zwykle używane w znaczeniu braku testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free firmy za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Gwarantuje to, że marka, jej dostawcy ani osoby trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Lumene nie jest w 100% wegańskie

"Wegański" w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku Lumene nie wszystkie produkty są wegańskie. Ale mają kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Lumene na temat jej wegańskich oświadczeń:

Jak sprawdzić, które produkty Lumene są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty Lumene są wyraźnie oznaczone na ich stronie internetowej. Poniżej znajduje się przykład.

Lista produktów Lumene Vegan

Od 2021 roku nie będę już regularnie aktualizować tej listy wegańskich produktów Lumene, ponieważ wszystkie ich wegańskie produkty są teraz wyraźnie oznaczone. Sprawdź ich stronę internetową, aby uzyskać najbardziej aktualne i dokładne informacje o tym, które produkty są wegańskie, a które nie.

Poniższe produkty Lumene są odpowiednie dla wegan i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Pielęgnacja skóry - Lumene Vegan

Makijaż - Lumene Vegan

Zasady wegańskie

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej ani prawnej definicji etykiety "Vegan". Jest ona jednak zwykle używana w kontekście opisywania czegoś, co nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre powszechne produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach obejmują karmin, lanolinę, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki perłowe lub jedwabne, glicerynę pochodzenia zwierzęcego, keratynę i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej jest zapytać firmę i producentów, aby upewnić się, że składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie wytwarzane są produkty Lumene?

Lumene podaje na swojej stronie internetowej,

"Gdzie wytwarzane są produkty Lumene?
Większość produktów Lumene jest wytwarzana w Finlandii. Reszta jest produkowana za granicą w UE. Produkty Lumene są i będą projektowane w Finlandii, a sprzedaż, marketing, logistyka i inne funkcje zatrudniają ponad 300 osób w Finlandii. Znaczna część naszych najważniejszych produktów, takich jak pielęgnacja skóry, podkłady i podkłady, jest produkowana w naszej fabryce w Kauklahti, Espoo. Od 2019 roku również nasze pudry, róże do policzków i większość tuszów do rzęs będą produkowane w Espoo".

Polityka etycznego wydobycia miki

Mika to minerał stosowany w kosmetykach w celu nadania im połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki wiąże się z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Dopóki firma nie ujawni swojej polityki wydobycia miki, nie mamy możliwości dowiedzenia się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałem więc Lumene, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli stwierdzeniem,

"Mika jest bardzo powszechnym minerałem, który jest produkowany w wielu różnych krajach. We wszystkich naszych działaniach zawsze przestrzegamy lokalnych i międzynarodowych przepisów. Odpowiedzialność jest również bardzo ważnym czynnikiem w pozyskiwaniu surowców i oczekujemy przejrzystości od naszych dostawców.

Stosowana przez nas mika pochodzi na przykład z USA i Indii. Ponadto w naszych produktach używamy również miki syntetycznej. Nasi dostawcy są zobowiązani do przestrzegania zasad biznesowych Kodeksu Postępowania Lumene. Naszym celem jest ograniczenie stosowania miki i używanie miki syntetycznej lub pochodzącej z USA we wszystkich nowych produktach. W ciągu ostatnich 5 lat zmniejszyliśmy zużycie miki o jedną trzecią w porównaniu do 2014 roku".


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć status Lumene jako cruelty-free i vegan, a wybierając cruelty-free razem możemy pomóc zakończyć testy kosmetyków na zwierzętach raz na zawsze!

Powiązane artykuły

Nasz partner

Firma Earthnicity.pl to firma kosmetyczna z wieloletnią tradycją. Już od ponad dobrych kilku lat upiększa i chroni skórę polskich kobiet. Zespół inteligentnych i pełnych pasji ludzi, z głową wypełnioną pomysłami i zaangażowania dąży do ciągłego rozwoju firmy.  Polecamy kosmetyki firmy Earthnicity!