Czy kosmetyki Bésame są wolne od okrucieństwa i wegańskie?

Ten post może zawierać linki partnerskie, dzięki którym bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić niewielką prowizję.

Produkty Bésame cruelty-free można znaleźć w sklepach Camera Ready Cosmetics i Amazon.

Bésame jest wolne od okrucieństwa

Firma Bésame Cosmetics potwierdziła, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, produkty firmy nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać przeprowadzania testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, uważamy Bésame za produkt wolny od okrucieństwa.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z informacjami na temat polityki firmy Bésame w zakresie testów na zwierzętach, które są obecnie dostępne na jej stronie internetowej:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Firma Besame Cosmetics potwierdziła, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, dlatego nie jest zobowiązana do przeprowadzania testów na zwierzętach.

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane kosmetyki zwykłe mogą być zwolnione z obowiązku przeprowadzania testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w 2022 roku większość importowanych kosmetyków będzie nadal wymagała przeprowadzania testów na zwierzętach.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie istnieje prawna definicja oznaczenia "Cruelty-Free". Może ono oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Zwykle jednak określenie Cruelty-Free oznacza brak testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie powstawania produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free danej firmy, korzystając z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Bésame nie jest w 100% wegański

Określenie "wegański" w kosmetyce może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku Bésame, nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Jednak niektóre produkty są odpowiednie dla wegan.

Jak rozpoznać, które z produktów Bésame są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty Bésame są wyraźnie oznaczone na ich stronie internetowej. Twierdzą, że ich pudry, tusze do rzęs i kremy różane są wegańskie.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z informacją o tym, co obecnie widnieje na stronie internetowej Bésame na temat produktów wegańskich:

Zasady wegańskie

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie istnieje standardowa lub prawna definicja etykiety "Vegan". Zazwyczaj jednak oznacza ona brak składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre z powszechnie stosowanych w kosmetykach produktów pochodzenia zwierzęcego to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzenia perłowego lub jedwabnego, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, których zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie powstają produkty Bésame?

Zapytałam firmę Besame, gdzie produkowane są ich produkty, a oni powiedzieli mi:

"Wszystkie nasze produkty są wytwarzane w Stanach Zjednoczonych".

Etyczna polityka wydobywania miki

Mika to minerał, który jest używany w kosmetykach, aby nadać im efekt połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki jest związane z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swojej polityki wydobycia miki, nie mamy możliwości dowiedzieć się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałem więc firmę Bésame, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli, że tak,

"Bardzo dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Wszystkie nasze produkty są wytwarzane w USA ze składników i materiałów wyprodukowanych w USA i nie ma w nich pracy dzieci :)".

Firma Bésame nie odniosła się konkretnie do tego, skąd pochodzi ich mika i w jaki sposób przeprowadza audyt lub śledzenie, aby upewnić się, że dzieci nie były zatrudniane przy wydobywaniu miki.


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Wam zrozumieć, że firma Bésame jest wegańska i wolna od okrucieństwa, a wybierając razem produkty wolne od okrucieństwa, możemy pomóc raz na zawsze położyć kres testom na zwierzętach w kosmetykach!

Powiązane artykuły

Nasz partner

Firma Earthnicity.pl to firma kosmetyczna z wieloletnią tradycją. Już od ponad dobrych kilku lat upiększa i chroni skórę polskich kobiet. Zespół inteligentnych i pełnych pasji ludzi, z głową wypełnioną pomysłami i zaangażowania dąży do ciągłego rozwoju firmy.  Polecamy kosmetyki firmy Earthnicity!