Jak nakładać kosmetyki mineralne?

nakładanie kosmetyków mineralnychJedną z cech charakteryzujących kosmetyki mineralne jest ich sypka forma występująca bez względu na przeznaczenie kolejnych specyfików. Jest to forma naturalna dla środków wolnych od konserwantów, osoby, które nie są przyzwyczajone do ich stosowania miewają jednak niewielkie trudności z ich nakładaniem. Na szczęście, istnieje kilka zasad, których przestrzeganie powinno przynieść satysfakcjonujące rezultaty.

Na pierwszy plan wysuwa się to, że kosmetyki mineralne muszą być aplikowane wtedy, gdy skóra jest sucha, w innym przypadku bowiem powstają nie tylko mało estetyczne plamy, ale i zacieki. Zasada ta dotyczy również kremów i preparatów nawilżających, jeśli więc stosujemy je przed wykonaniem makijażu upewnijmy się, że kosmetyki dobrze się wchłonęły. Warto pamiętać i o tym, że istnieją rozwiązania, które ułatwiają kosmetykom wchłanianie się, jeśli więc chcemy osiągnąć maksymalnie dobry efekt, stosujmy specjalne pędzle. Pozwalają one na nabranie właściwej ilości produktu, a jednocześnie przyczyniają się do tego, że jego nadmiar nie marnuje się. Pędzle przydają się szczególnie wówczas, gdy decydujemy się nałożyć podkład i puder mineralny, jeśli zaś wybierzemy je właściwie, nie będziemy musieli obawiać się o to, że nie udało się nam we właściwy sposób zatuszować niedoskonałości naszej cery. Sam podkład mineralny powinien być wcierany w twarz okrężnymi ruchami, od środka w kierunku zewnętrznym, nie ma przy tym przeciwwskazań do tego, aby zaaplikować kosmetyk ponownie, jeśli zastosowana przez nas jego warstwa wydaje się za słaba.

Pewnym problemem bywa i to, że kosmetyki mineralne obsypują się, okazuje się jednak, że i ten problem można rozwiązać. Warto nauczyć się, by nie nabierać, jednorazowo, za dużo kosmetyki. Niekiedy pomocne okazuje się również stosowanie bazy pod cienie, przyczynia się ona bowiem do tego, że sypkie cienie przyklejają się do powiek. Sposobów na nakładanie kosmetyków mineralnych jest zresztą tyle samo, ile osób decydujących się na ich stosowanie, w pewnym momencie każdy z nas wypracuje więc ten, który jest najwydajniejszy.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Firma Earthnicity.pl to firma kosmetyczna z wieloletnią tradycją. Już od ponad dobrych kilku lat upiększa i chroni skórę polskich kobiet. Zespół inteligentnych i pełnych pasji ludzi, z głową wypełnioną pomysłami i zaangażowania dąży do ciągłego rozwoju firmy.  Polecamy kosmetyki firmy Earthnicity!