Czy NeoStrata jest wolna od okrucieństwa i wegańska?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

NeoStrata to firma oferująca szereg "klinicznie sprawdzonych, opracowanych przez dermatologów marek do pielęgnacji skóry". Mają cztery różne marki: NeoStrata, Exuviance, CoverBlend i Psorent.

Czy NeoStrata jest wolna od okrucieństwa?

NeoStrata NIE jest wolna od okrucieństwa. Niestety NeoStrata i jej marki zależne nie mogą zagwarantować, że ich składniki nie były testowane na zwierzętach przez ich dostawców, a zatem nie powinny być uważane za wolne od okrucieństwa.

Ponadto NeoStrata jest własnością Johnson & Johnson, spółki macierzystej, która również nie jest wolna od okrucieństwa.

Polityka NeoStrata dotycząca testów na zwierzętach

Na swojej stronie internetowej NeoStrata twierdzi, że nie przeprowadza testów na zwierzętach. Wyjątkiem jest jednak sytuacja, gdy wymaga tego organ regulacyjny.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej firmy NeoStrata:

Polityka stwierdzająca, że "wyjątki są robione, jeśli wymaga tego prawo", zwykle sugeruje, że firma sprzedaje swoje produkty w Chinach kontynentalnych. Większość importowanych kosmetyków sprzedawanych w sklepach w Chinach kontynentalnych musi być testowana na zwierzętach.

Czy NeoStrata jest sprzedawana w Chinach?

Później odkryłem, że produkty NeoStrata są rzeczywiście sprzedawane w Chinach.

Ze względu na decyzję NeoStrata o sprzedaży w sklepach w Chinach kontynentalnych, muszą oni wyrazić zgodę i zapłacić za testowanie swoich produktów na zwierzętach. Dlatego też większości marek kosmetycznych sprzedających w Chinach kontynentalnych nie można uznać za wolne od okrucieństwa w 2022 roku.

Chociaż NeoStrata może sama nie przeprowadzać tych testów na zwierzętach, świadomie zezwala chińskim władzom na testowanie swoich produktów na zwierzętach w celu sprzedaży w Chinach.

Wiele prawdziwie wolnych od okrucieństwa marek zdecydowało się nie sprzedawać swoich produktów w Chinach ze względu na obowiązujące w tym kraju przepisy dotyczące testów na zwierzętach. Niestety, NeoStrata odmawia zrobienia tego samego i zdecydowała się przedłożyć zyski nad dobro zwierząt.

Dostawcy NeoStrata

Oprócz przeprowadzania testów, gdy jest to wymagane przez prawo, NeoStrata nie jest w stanie zagwarantować, że wszyscy jej dostawcy nie przeprowadzają testów na zwierzętach. Jest to kolejny powód, dla którego nie uważamy NeoStrata za firmę wolną od okrucieństwa.

Jeśli jesteś ciekawy, mam zrzut ekranu starej polityki NeoStrata dotyczącej testów na zwierzętach z 2015 roku:

Podsumowanie: NeoStrata NIE jest wolna od okrucieństwa!

Podsumowując, NeoStrata nie może zweryfikować, czy wszyscy ich dostawcy są wolni od okrucieństwa. Dlatego też nie uważam NeoStrata za markę wolną od okrucieństwa.

Obecnie NeoStrata znajduje się na naszej liście marek, których należy unikać - testowanych na zwierzętach.

Czy NeoStrata jest wegańska?

Ponieważ nie uważamy marki NeoStrata za wolną od okrucieństwa, nie uważamy również niczego sprzedawanego lub produkowanego przez NeoStrata za wegańskie.

Wolne od okrucieństwa alternatywy dla NeoStrata:

Szukając wolnej od okrucieństwa opcji dla NeoStrata, oto kilka naszych rekomendacji:


Powiązane artykuły

Nasz partner

Firma Earthnicity.pl to firma kosmetyczna z wieloletnią tradycją. Już od ponad dobrych kilku lat upiększa i chroni skórę polskich kobiet. Zespół inteligentnych i pełnych pasji ludzi, z głową wypełnioną pomysłami i zaangażowania dąży do ciągłego rozwoju firmy.  Polecamy kosmetyki firmy Earthnicity!