Czy Meow Meow Tweet jest Cruelty-Free i Vegan?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę zarobić małą prowizję.

Możesz znaleźć Meow Meow Tweet produkty cruelty-free na meowmeowtweet.com i The Detox Market.

Meow Meow Tweet jest Cruelty-Free

Meow Meow Tweet potwierdził, że nie testuje swoich produktów lub składników na zwierzętach lub poprosić innych o testowanie w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie pozwalają, aby ich produkty były testowane na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, uznalibyśmy Meow Meow Tweet za Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Meow Meow Tweet o jego roszczeniach cruelty-free:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Meow Meow Tweet potwierdził, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych; dlatego nie jest zobowiązany do testowania na zwierzętach.

"Nie sprzedajemy żadnych produktów Meow Meow Tweet w Chinach".

Od 1 maja 2021 roku niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w przeważającej części, testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane dla większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji dla etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Jednak określenie "Cruelty-Free" oznacza zazwyczaj brak testów na zwierzętach. Dokładniej mówiąc, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę firmy w zakresie cruelty-free za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

Pamiętaj również, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Meow Meow Tweet jest w 100% wegański

Meow Meow Tweet potwierdził, że wszystkie jego produkty są wegańskie i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z tego, co obecnie znajduje się na stronie Meow Meow Tweet na temat jego wegańskich roszczeń:

Vegan Policies

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej lub prawnej definicji dla etykiety "Vegan". Ale zazwyczaj oznacza to brak składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzące z pereł lub jedwabiu, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Najlepiej więc zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, które zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie powstają produkty Meow Meow Tweet?

Kiedy zapytałem Meow Meow Tweet, gdzie produkowane są ich produkty, powiedzieli mi:

"Nasze produkty są produkowane w pobliżu doliny Hudson, w Nowym Jorku".


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć status Meow Meow Tweet jako cruelty-free i vegan, a wybierając cruelty-free razem możemy pomóc zakończyć testowanie kosmetyków na zwierzętach raz na zawsze!

Powiązane artykuły

Nasz partner

Firma Earthnicity.pl to firma kosmetyczna z wieloletnią tradycją. Już od ponad dobrych kilku lat upiększa i chroni skórę polskich kobiet. Zespół inteligentnych i pełnych pasji ludzi, z głową wypełnioną pomysłami i zaangażowania dąży do ciągłego rozwoju firmy.  Polecamy kosmetyki firmy Earthnicity!