Jak wykonać makijaż z użyciem kosmetyków mineralnych?

Kosmetyki mineralne cieszą się rosnącą popularnością nie tylko na zachodzie Europy, ale również w naszym kraju. W szczególny sposób upodobały je sobie kobiety charakteryzujące się cerą nie tylko wrażliwą, ale i skłonną do alergii, są to bowiem kosmetyki nie tylko naturalne i delikatne, ale i takie, które nie wywołują nieoczekiwanych relacji.

Aplikacja kosmetyków mineralnych Jeśli więc mówimy o czymś, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, jest to przede wszystkim sam sposób ich nakładania, makijaż przygotowuje się bowiem nieco inaczej niż w przypadku klasycznych kosmetyków. Kluczowe znaczenie wydaje się mieć przede wszystkim skład tych w pełni naturalnych kosmetyków.

To właśnie on nie tylko zapobiega reakcjom alergicznym, ale również przyczynia się do tego, że mają one dobry wpływ na kondycję cery. Sam makijaż mineralny wcale nie jest mniej efektowny niż tradycyjny, choć jego prawidłowe wykonanie jest możliwe przede wszystkim wówczas, gdy pozna się kilka rządzących nim zasad. Sypka konsystencja kosmetyków mineralnych przyczynia się do tego, że dość łatwo potrafią się one osypywać. Przyczynia się to do tego, że należy zapomnieć o klasycznych metodach aplikacji. Podstawowym błędem wydaje się wkładanie pędzla bezpośrednio do słoiczka, w którym znajduje się kosmetyk. Znacznie lepszym pomysłem okazuje się zatem wsypanie odrobiny proszku do szklanej lub plastikowej miseczki i nabieranie go pędzlem. Nie wolno też zapominać o konieczności strzepnięcia nadmiaru pudru, w innym przypadku bowiem na twarzy mogą pozostać smugi o dość nieestetycznym wyglądzie. Znacznie lepiej jest zatem przeznaczyć na makijaż nieco więcej czasu kilkakrotnie powtarzając czynność nakładania kosmetyku niż zaaplikować jego zbyt dużą ilość za jednym razem. Przygotowując makijaż z wykorzystaniem kosmetyków mineralnych należy liczyć się również z tym, że nadmiar proszku na twarzy może wywołać nienaturalny efekt maski. Wynika to z tego, że kosmetyki mineralne są bardzo wydajne.

Pędzle do makijażu mineralnegoDobrym pomysłem jest więc nałożenie kilu cienkich warstw produktu, wygląda to bowiem znacznie bardziej naturalnie niż jedna gruba warstwa. Stopniowe zmienianie kolorytu twarzy ma zresztą jeszcze jeden plus, okazuje się bowiem, że można przestać dokładnie w tej chwili, w której uzna się, że odcień jest idealny. Nieco inna konsystencja pudru mineralnego niż ta, która charakteryzuje jego klasyczny odpowiednik wymaga poczynienia jeszcze jednej modyfikacji. Dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w specjalny pędzel, który ułatwi jego aplikowanie. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że puder mineralny ma dość lekką konsystencję. Właśnie dlatego nie zatyka porów i wymaga poświęcenia mu nieco większej uwagi niż klasycznemu pudrowi. Istnieją dwa rodzaje pędzli stosowanych podczas wykonywania makijażu mineralnego. Pędzel typu flat charakteryzuje się tym, że pozwala na nieco bardziej mocne krycie. Nieco inaczej przedstawia się sytuacja wówczas, gdy wykorzystywany jest pędzel typu kabuki. Charakterystyczne jest dla niego to, że jego włosie jest mniej zwarte, mamy więc do czynienia z pędzlem, który jest jak gdyby stworzony dla tych pań, które mają cerę szczególnie wrażliwą. Jeszcze przed nałożeniem podkładu wskazane jest pamiętanie o tym, że twarz powinna zostać starannie zwilżona kremem, a on sam powinien mieć czas niezbędny do tego, aby się wchłonął.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Firma Earthnicity.pl to firma kosmetyczna z wieloletnią tradycją. Już od ponad dobrych kilku lat upiększa i chroni skórę polskich kobiet. Zespół inteligentnych i pełnych pasji ludzi, z głową wypełnioną pomysłami i zaangażowania dąży do ciągłego rozwoju firmy.  Polecamy kosmetyki firmy Earthnicity!