Czy Cover FX jest wolny od okrucieństwa i wegański?

Ten post może zawierać linki partnerskie, za które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę otrzymać niewielką prowizję.

Produkty Cover FX cruelty-free można znaleźć na coverfx.com, Ulta, Dermstore, Beauty Bay i Amazon.

Cover FX jest Cruelty-Free

Firma Cover FX potwierdziła, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie ich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, Cover FX jest Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z informacjami na temat polityki firmy Cover FX dotyczącej testów na zwierzętach:

W odpowiedzi na e-mail, Cover FX wyjaśnia swoją politykę testowania na zwierzętach i zobowiązanie Cruelty-Free, stwierdzając,

"Wszystkie produkty Cover FX są wolne od okrucieństwa, zatwierdzone przez PETA i wegańskie. Nie przeprowadzamy testów na zwierzętach na naszych produktach, ani nie prosimy partnerów, aby robili to w naszym imieniu. Nasze produkty nie są sprzedawane w Chinach ani w żadnym innym miejscu, w którym prawo wymaga przeprowadzania testów na zwierzętach. Bezpieczeństwo naszych produktów gotowych oceniamy w testach na ochotnikach. W pełni popieramy rozwój i akceptację alternatywnych metod testowania bez udziału zwierząt, w tym testów in-vitro. Testy in-vitro (czyli w szkle lub na szalkach Petriego) to metoda, w której hoduje się ludzkie tkanki i wykorzystuje je do badania toksyczności i działania drażniącego w laboratorium. Metoda ta została opracowana w ciągu ostatnich 20 lat i jest powszechnie stosowana przez wielu dostawców składników."

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Firma Cover FX potwierdziła, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, dlatego nie jest zobowiązana do przeprowadzania testów na zwierzętach.

Od 1 maja 2021 roku, niektóre importowane kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w 2022 roku większość importowanych kosmetyków będzie nadal wymagała przeprowadzania testów na zwierzętach.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie istnieje prawna definicja oznaczenia "Cruelty-Free". Może ono oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Zwykle jednak określenie Cruelty-Free oznacza brak testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie powstawania produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free danej firmy, korzystając z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Cover FX jest w 100% wegański

Cover FX potwierdziła, że wszystkie jej produkty są wegańskie i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Polecane produkty wegańskie Cover FX:

Poniżej znajduje się kilka wegańskich produktów COVER FX wolnych od okrucieństwa, które polecamy wypróbować:

Zasady dotyczące produktów wegańskich

Podobnie jak w przypadku określenia "Cruelty-Free", nie istnieje standardowa lub prawna definicja etykiety "Vegan". Zwykle jednak używa się go w kontekście czegoś, co nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach to: karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzenia perłowego lub jedwabnego, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, których zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie powstają produkty COVER FX?

Zapytałam Cover FX, gdzie produkowane są ich produkty, a oni powiedzieli mi:

"Nasze produkty są wytwarzane w USA, Kanadzie i we Włoszech. Wszystkie produkty Cover FX są wolne od okrucieństwa, wegańskie i nie zawierają parabenów, talku, siarczanów, ftalanów, substancji zapachowych, olejów mineralnych i glutenu. Opakowania produktów zostały wyprodukowane we wszystkich powyższych krajach oraz w Chinach."

*Uwaga: Kosmetyki wyprodukowane w Chinach nie muszą być testowane na zwierzętach. Jedynie kosmetyki importowane i sprzedawane w sklepach fizycznych w Chinach kontynentalnych muszą być testowane na zwierzętach zgodnie z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach.

Etyczna polityka wydobywania miki

Mika jest minerałem stosowanym w kosmetykach, aby nadać im efekt połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki jest związane z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swoich zasad wydobywania miki, nie mamy pewności, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałam więc COVER FX, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli, że tak,

"Nasi dostawcy składników potwierdzili, że używana przez nas mika pochodzi z etycznych źródeł i nie jest wykorzystywana do pracy dzieci. Cover FX szczerze troszczy się o tę kwestię i jest zobowiązana do przejrzystości we wszystkim, co robi. Zdecydowanie sprzeciwiamy się nieetycznemu pozyskiwaniu surowców i pracy dzieci w jakiejkolwiek formie."


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Wam zrozumieć status Cover FX jako cruelty-free i vegan, a wybierając cruelty-free razem, możemy pomóc zakończyć testowanie kosmetyków na zwierzętach raz na zawsze!

Powiązane artykuły

Nasz partner

Firma Earthnicity.pl to firma kosmetyczna z wieloletnią tradycją. Już od ponad dobrych kilku lat upiększa i chroni skórę polskich kobiet. Zespół inteligentnych i pełnych pasji ludzi, z głową wypełnioną pomysłami i zaangażowania dąży do ciągłego rozwoju firmy.  Polecamy kosmetyki firmy Earthnicity!