Jak dopasowywać odcienie podkładów?

jak dobrać odcień podkładuJak dopasować kolory kosmetyków do naszych potrzeb? O błędy nie jest wcale trudno, nie oznacza to jednak wcale, że nie jesteśmy w stanie przeciwstawić się im. Kolory ciepłe są zarezerwowane dla osób, które mogą pochwalić się żółtą lub brzoskwiniową karnacją i kolor włosów począwszy od ciemnego blondu aż po ciemny brąz. Osoby takie mają też zazwyczaj piwne, brązowe lub ciemnoniebieskie oczy i nie mają większych problemów z opalaniem. W takim przypadku warto zainteresować się nie tylko ciepłymi kolorami, ale również złotą biżuteria. Kolory chłodne to przede wszystkim rozwiązanie atrakcyjne z punktu widzenia osób o chłodnej karnacji i włosach w kolorze platynowego blondu, rudym albo czarnym.

Osoby takie przeważnie mają jasne włosy i muszą uważać na promienie słoneczne, mają bowiem skłonność do poparzenia. W ich przypadku srebro prezentuje się lepiej niż złoto, a biel jest bardziej atrakcyjna niż kremowy odcień. Nie powinny też żałować kolorów bardziej odważnych. Osoby o ciepłej, beżowej karnacji ładnie się opalają, zazwyczaj jednak potrzebują nieco więcej czasu, aby osiągnąć oczekiwany efekt. Do kategorii tej można zaliczyć osoby o zróżnicowanych kolorach oczu i włosów, okazuje się przy tym, że osoby, do których pasują kolory neutralne wyglądają dobrze tak w złocie i srebrze, jak i w bieli oraz kremie.

Jeśli skóra ma nieznacznie żółty odcień, można zwracać się ku kolorom ciepłym, jeśli zaś ma odcień różowy – to kolory zimne są nieco bardziej wskazane. Odcienie oliwkowe również cieszą się dużą popularnością, nie każdy może jednak liczyć na satysfakcjonujący efekt. W tym przypadku najlepiej sprawdza się złoto-oliwkowa karnacja oraz ciemne oczy i włosy. Osoby o takich cechach szybko się opalają, a zatem kolory intensywne prezentują się w ich przypadku lepiej niż pastele. Zalecenia dotyczące idealnej kolorystyki mają charakter uniwersalny, warto jednak pamiętać, że głębia koloru skóry nie jest stała i może się zmieniać już choćby podczas kolejnych pór roku. Wtedy warto też modyfikować odcienie kosmetyków i ubrań. Nie wolno też zapominać o tym, że podkłady najlepiej testować na twarzy, a nie na, zbyt jasnej, wewnętrznej stronie nadgarstka.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Firma Earthnicity.pl to firma kosmetyczna z wieloletnią tradycją. Już od ponad dobrych kilku lat upiększa i chroni skórę polskich kobiet. Zespół inteligentnych i pełnych pasji ludzi, z głową wypełnioną pomysłami i zaangażowania dąży do ciągłego rozwoju firmy.  Polecamy kosmetyki firmy Earthnicity!