Co zrobić, aby nikt nie poznał niedoskonałości naszej urody?

Makijaż mineralny

Czy to prawda, że nie ma takiej niedoskonałości kobiecej urody, z którą nie poradziłyby sobie stosowane współcześnie kosmetyki? Nie brakuje pań, które mają co do tego pewne wątpliwości, są to jednak wątpliwości, które dość szybko można rozwiać. Oczywiście, muszą być to kosmetyki nie tylko odpowiednio dopasowane, ale i używane zgodnie z ich przeznaczeniem. O tym, jak bardzo są one skuteczne można przekonać się już choćby wówczas, gdy należymy do osób mających problemy z podkrążonymi oczami.

Fioletowe podkówki wcale nie są trudne do zatuszowania, pamiętajmy jednak, że wykorzystywany w tym celu korektor powinien być o ton jaśniejszy niż nasza cera. Nie zapominajmy i o tym, aby nie stosować go ze szczególną intensywnością, musimy się bowiem liczyć z tym, że drobinki kosmetyku uwypuklą nam zmarszczki mimiczne. Gdy staramy się zatuszować rozszerzone naczynka, zawsze możemy skorzystać z możliwości, jakie otwiera przed nami zielony korektor. Dopiero po jego użyciu możemy odwołać się do klasycznego podkładu, nie zapominajmy przy tym o przyprószeniu naszej skóry pudrem.

Gdy sytuacja jest bardziej skomplikowana, dobrym pomysłem jest specjalny krem koloryzujący w odcieniach beżu. Z kolei plamki i piegi można znakomicie tuszować wykorzystując w tym celu beżowy korektor lub bazę w odcieniu brzoskwiniowym. Gdy jest ich dużo, dobrym pomysłem jest też kryjący podkład. Nieco bardziej skomplikowane okazują się rozszerzone pory, z którymi muszą zmagać się właścicielki cery tłustej oraz mieszanej. Tu znakomitym rozwiązaniem są kremy ściągające, pamiętajmy też, że wybór odpowiednich kosmetyków ma szczególnie duże znaczenie, jeśli bowiem nie zaabsorbujemy nadmiaru sebum, nasza skóra będzie się niezbyt efektownie błyszczała. Przy zatuszowywaniu blizny warto dobrze poznać jej charakter. Ta, która wystaje ponad powierzchnię skóry powinna być zaciemniona, bliznom wklęsłym najlepiej zrobi zaś ich rozjaśnienie. Z kolei zmarszczki to problem, z którym znakomicie radzą sobie specjalistyczne podkłady, warto więc zainteresować się kosmetykami dla cery dojrzałej, które pojawiają się w sprzedaży w coraz większym wyborze.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Firma Earthnicity.pl to firma kosmetyczna z wieloletnią tradycją. Już od ponad dobrych kilku lat upiększa i chroni skórę polskich kobiet. Zespół inteligentnych i pełnych pasji ludzi, z głową wypełnioną pomysłami i zaangażowania dąży do ciągłego rozwoju firmy.  Polecamy kosmetyki firmy Earthnicity!