Czy masło LONDON jest wolne od okrucieństwa i wegańskie?

Ten post może zawierać linki partnerskie, za które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie, mogę otrzymać niewielką prowizję.

Produkty butter LONDON cruelty-free można znaleźć na butterlondon.com, Well.ca oraz na Amazon.

butter LONDON jest wolny od okrucieństwa

Firma butter LONDON potwierdziła, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o przeprowadzanie testów w jej imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, produkty firmy nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać przeprowadzania testów na zwierzętach.

Według naszych standardów, uważamy, że Butter LONDON jest Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z informacjami na temat polityki firmy butter LONDON dotyczącej testów na zwierzętach:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Butter LONDON potwierdza, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, dlatego nie ma obowiązku przeprowadzania testów na zwierzętach.

"Nasze produkty butter LONDON nie są sprzedawane w Chinach kontynentalnych".

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testowanie na zwierzętach jest nadal prawnie wymagane dla większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie istnieje prawna definicja oznaczenia "Cruelty-Free". Może ono oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Zwykle jednak określenie Cruelty-Free oznacza brak testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie powstawania produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free danej firmy, korzystając z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

butter LONDON nie jest w 100% wegański

Określenie "wegański" w kosmetyce może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub do konkretnego produktu, który jest wegański.

W przypadku Butter LONDON, nie wszystkie produkty są wegańskie. Mają jednak kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Jak rozpoznać, które z produktów Butter LONDON są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty Butter LONDON są wyraźnie oznaczone na ich stronie internetowej. Zobacz przykład poniżej.

Uwaga: zwykłe lakiery do paznokci Butter LONDON NIE są wegańskie (zawierają hydrolizowany jedwab), ale ich lakiery Patent Shine 10X™ SĄ wegańskie.

"Sprawdziliśmy to z producentem. Zgodnie z listą, którą dostarczyłam Ci we wcześniejszej wiadomości, proszę zauważyć, że tylko nowe lakiery Patent Nail Lacquers są uważane za wegańskie. Zwykłe lakiery do paznokci nie są."

Różnicę między zwykłymi lakierami do paznokci Butter London a ich Patent Shine 10X (wegańskimi) można rozpoznać po opakowaniu; zakrętka buteleczki jest chromowana, srebrna, a nie czarna lub złota jak w przypadku zwykłych lakierów.

Wegańskie produkty Butter London

Od 2021 roku nie będę już regularnie aktualizować tej listy wegańskich produktów Butter London, ponieważ wszystkie ich wegańskie produkty są teraz wyraźnie oznaczone. Najbardziej aktualne i dokładne informacje na temat tego, które produkty są wegańskie, a które nie, można znaleźć na ich stronie internetowej.

Poniższe produkty Butter LONDON są odpowiednie dla wegan i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych. Ta lista produktów wegańskich została dostarczona przez Butter LONDON.

Paznokcie

Usta

Oczy i brwi

Makijaż twarzy

Pielęgnacja skóry


Nie jest wegański - Butter London

Poniżej znajduje się lista produktów marki Button LONDON, które nie są uznawane za wegańskie, ponieważ zawierają składniki pochodzenia zwierzęcego:

Zasady dotyczące produktów wegańskich

Podobnie jak w przypadku określenia "Cruelty-Free", nie istnieje standardowa lub prawna definicja etykiety "Vegan". Zwykle jednak używa się go w kontekście czegoś, co nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzenia perłowego lub jedwabnego, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, których zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie powstają produkty Butter LONDON?

Zapytałam Butter LONDON, gdzie produkowane są ich produkty, a oni odpowiedzieli mi, że:

"Nasze lakiery do paznokci są produkowane w USA, tusz do rzęs Double Decker jest produkowany we Włoszech, a nasza paleta Teddy Boy Palette jest produkowana w ChRL, ponieważ tam właśnie znajduje się siedziba naszego dostawcy produktu."

*Uwaga: Kosmetyki wyprodukowane w Chinach nie muszą być testowane na zwierzętach. Jedynie kosmetyki importowane i sprzedawane w sklepach fizycznych w Chinach kontynentalnych muszą być testowane na zwierzętach zgodnie z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach.

Etyczna polityka wydobywania miki

Mika jest minerałem stosowanym w kosmetykach, aby nadać im efekt połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki jest związane z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swojej polityki wydobywania miki, nie mamy pewności, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałam więc Butter LONDON, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli, stwierdzając,

"Dziękuję za skontaktowanie się z Butter LONDON! Ucieszy Cię wiadomość, że mika w naszych produktach jest pozyskiwana w sposób etyczny i nie jest wykorzystywana do pracy dzieci. Zapewniamy to, poświęcając najpierw czas na sprawdzenie każdego z naszych dostawców. Wymagamy również od wszystkich naszych dostawców podpisania naszego podręcznika dostawcy, który zawiera rozdział poświęcony kodeksowi postępowania dostawców oraz ich odpowiedzialności etycznej, prawnej, środowiskowej i społecznej. Wyraźnie zaznaczamy, że nie wolno wykorzystywać pracy dzieci, pracy przymusowej ani niewolniczej".


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Wam zrozumieć status Butter LONDON jako cruelty-free i vegan, a wybierając cruelty-free razem możemy pomóc raz na zawsze położyć kres testowaniu kosmetyków na zwierzętach!

Powiązane artykuły

Nasz partner

Firma Earthnicity.pl to firma kosmetyczna z wieloletnią tradycją. Już od ponad dobrych kilku lat upiększa i chroni skórę polskich kobiet. Zespół inteligentnych i pełnych pasji ludzi, z głową wypełnioną pomysłami i zaangażowania dąży do ciągłego rozwoju firmy.  Polecamy kosmetyki firmy Earthnicity!