Czy Makeup Geek jest wolny od okrucieństwa i wegański?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Produkty Makeup Geek cruelty-free można znaleźć w sklepie Target.

Makeup Geek jest wolny od okrucieństwa

Makeup Geek potwierdził, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów uważamy, że Makeup Geek jest Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Makeup Geek na temat jej oświadczeń o braku okrucieństwa:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Firma Makeup Geek potwierdziła, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, w związku z czym nie jest zobowiązana do przeprowadzania testów na zwierzętach.

"Dziękujemy za kontakt z naszym zespołem obsługi klienta. Obecnie nie mamy żadnych dystrybutorów w Chinach".

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane w przypadku większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityki wolne od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Określenie "Cruelty-Free" jest jednak zwykle używane w celu zasugerowania braku testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free firmy za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Gwarantuje to, że marka, jej dostawcy ani osoby trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Makeup Geek nie jest w 100% wegański

"Wegański" w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub konkretny produkt jest wegański.

W przypadku Makeup Geek nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Mają jednak kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na oficjalnej stronie Makeup Geek na temat jej wegańskich produktów:

Jak sprawdzić, które produkty Makeup Geek są wegańskie?

Wszystkie wegańskie produkty Makeup Geek są wyraźnie oznaczone na ich stronie internetowej.

Oto zaprojektowany przeze mnie obraz przedstawiający szeroką gamę wegańskich produktów do makijażu Makeup Geek!


Wegańskie zasady

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej ani prawnej definicji etykiety "Vegan". Jest ona jednak zwykle używana w kontekście opisywania czegoś, co nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre powszechne produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach obejmują karmin, lanolinę, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki perłowe lub jedwabne, glicerynę pochodzenia zwierzęcego, keratynę i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej jest zapytać firmę i producentów, aby upewnić się, że składniki, których zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie produkowane są produkty Makeup Geek?

Kiedy zapytałam Makeup Geek, gdzie produkowane są ich produkty, odpowiedzieli mi:

"Chętnie udzielimy Ci informacji na temat tego, gdzie powstają nasze produkty! Wszystkie paletki do twarzy (róż, bronzer, rozświetlacz), cienie Signature Shadows, cienie foliowane, pigmenty Power Pigments, Sparklers i sypkie pigmenty są produkowane w USA! Nasze eyelinery i zestawy do brwi są produkowane w Niemczech; rzęsy i puste palety są produkowane w Chinach".

*Uwaga: Kosmetyki wyprodukowane w Chinach nie muszą być testowane na zwierzętach. Tylko kosmetyki importowane i sprzedawane w sklepach stacjonarnych w Chinach kontynentalnych muszą być testowane na zwierzętach zgodnie z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach.

Etyczna polityka wydobycia miki

Mika to minerał stosowany w kosmetykach w celu nadania im połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki wiąże się z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Dopóki firma nie ujawni swojej polityki wydobycia miki, nie mamy możliwości dowiedzenia się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałem więc Makeup Geek, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli stwierdzeniem,

"Potwierdziliśmy, że mika z naszych laboratoriów jest pozyskiwana w sposób etyczny i nie wymaga pracy dzieci. Otrzymaliśmy potwierdzenie od wszystkich naszych producentów".


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć, że Makeup Geek jest firmą wolną od okrucieństwa i wegańską, a wybierając razem produkty wolne od okrucieństwa, możemy raz na zawsze położyć kres testowaniu kosmetyków na zwierzętach!

Powiązane artykuły

Nasz partner

Firma Earthnicity.pl to firma kosmetyczna z wieloletnią tradycją. Już od ponad dobrych kilku lat upiększa i chroni skórę polskich kobiet. Zespół inteligentnych i pełnych pasji ludzi, z głową wypełnioną pomysłami i zaangażowania dąży do ciągłego rozwoju firmy.  Polecamy kosmetyki firmy Earthnicity!