Stosowanie kosmetyków mineralnych a ich efekty

efekty po kosmetykach mineralnychO kosmetykach mineralnych mówi się obecnie bardzo wiele, i raczej trudno byłoby się temu dziwić, bowiem faktycznie mają one mnóstwo zalet. Z drugiej jednak strony należy pamiętać o tym, że nawet najlepsze kosmetyki tego typu nigdy nie zastąpią nam w pełni produktów takich jak dobry krem nawilżający, kosmetyki przeciwzmarszczkowe czy też środki przeciwko trądzikowi. Z drugiej też strony nie można zaprzeczyć temu, że działają one bardzo dobrze na zdrowie naszej skóry. Zawierają w sobie mnóstwo cennych minerałów takich jak tlenek cynku czy dwutlenek tytanu. Wśród wielu różnych ich właściwości należy wspomnieć o blokowaniu zbyt intensywnych promieni słonecznych, dzięki czemu mogą one skutecznie chronić naszą skórę przed silnym słońcem. Tlenek cynku bardzo często jest także stosowany jako środek przeciwzapalny, nie tylko w kosmetykach, ale także w najróżniejszych środkach dla dzieci.

Kosmetyki mineralne zawierają zwykle wysokie stężenie tlenku cynku, dzięki czemu świetnie radzą sobie ze wszystkimi stanami zapalnymi. Oczywiście, nie należy ślepo ufać wszystkiemu, o czym tylko mówią producenci takich kosmetyków – w końcu w bardzo dużym stopniu są to zwykłe chwyty reklamowe. Z drugiej jednak strony nie zawsze warto również słuchać i przeciwników kosmetyków mineralnych, bowiem ich argumenty niekoniecznie muszą być słuszne. Na przykład, całkiem niedawno głośno zrobiło się na temat stwierdzenia, że niewielkie cząsteczki zawarte w takich kosmetykach przenikają głęboko do struktury skóry i mocno ją uszkadzają.

W rzeczywistości jednak cząsteczki te musiałyby być naprawdę mikroskopijne – w takim układzie kosmetyki mineralne nie przynosiłyby swoim użytkownikom właściwie żadnych widocznych efektów. W mediach sporo mówiło się także o tym, że tlenochlorek bizmutu – który jest częstym składnikiem takich kosmetyków – wywołuje stany zapalne. Rozpoczęła się nawet dość głośna akcja w mediach której skutkiem było wycofanie niektórych kosmetyków ze sprzedaży. Jednocześnie jednak praktycznie żaden z wymienionych wyżej argumentów przeciwko takim kosmetykom nigdy nie został potwierdzony naukowo. Fakt, kosmetyki mineralne nie muszą być tak "cudowne", jak słyszy się w reklamach. Niemniej jednak wystarczy znaleźć odpowiednie produkty tego typu aby móc oczekiwać od nich naprawdę dobrych efektów.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Firma Earthnicity.pl to firma kosmetyczna z wieloletnią tradycją. Już od ponad dobrych kilku lat upiększa i chroni skórę polskich kobiet. Zespół inteligentnych i pełnych pasji ludzi, z głową wypełnioną pomysłami i zaangażowania dąży do ciągłego rozwoju firmy.  Polecamy kosmetyki firmy Earthnicity!