Czy Pixi Beauty jest wolna od okrucieństwa i wegańska?

Ten post może zawierać linki partnerskie, które bez dodatkowych kosztów mogą przynieść mi niewielką prowizję.

Wolne od okrucieństwa produkty Pixi można znaleźć na pixibeauty.com, Ulta, Target, Shoppers Drug Mart i Amazon.

Pixi Beauty jest wolne od okrucieństwa

Pixi potwierdziło, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych o testowanie w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie swoich produktów na zwierzętach, gdy jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać testów na zwierzętach.

Według naszych standardów uważamy, że Pixi Beauty jest wolna od okrucieństwa.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu tego, co obecnie znajduje się na stronie internetowej Pixi Beauty na temat polityki testowania na zwierzętach:

Co z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach?

Pixi Beauty potwierdziło, że sprzedaje swoje produkty wyłącznie online klientom w Chinach. Pixi nie prowadzi sprzedaży w sklepach detalicznych w Chinach, dlatego też nie ma obowiązku przeprowadzania testów na zwierzętach.

"Pixi jest dumne z bycia marką wolną od okrucieństwa. Klienci w Chinach mogą kupować Pixi za pośrednictwem transgranicznego handlu elektronicznego, co pozwala nam pozostać wolnymi od okrucieństwa, unikając konieczności przeprowadzania testów na zwierzętach".

Od 1 maja 2021 r. niektóre importowane zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w większości przypadków testy na zwierzętach są nadal prawnie wymagane w przypadku większości importowanych kosmetyków w 2022 roku.

Polityki wolne od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie ma prawnej definicji etykiety "Cruelty-Free". Może ona oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Określenie "Cruelty-Free" jest jednak zwykle używane w celu zasugerowania braku testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie rozwoju produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free firmy za pomocą naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Gwarantuje to, że marka, jej dostawcy ani osoby trzecie nie przeprowadzały testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

Pixi nie jest w 100% wegańska

"Wegański" w kosmetykach może odnosić się do całej marki, która jest w 100% wegańska lub konkretny produkt jest wegański.

W przypadku Pixi Beauty nie wszystkie ich produkty są wegańskie. Mają jednak kilka produktów, które są odpowiednie dla wegan.

Kiedy wysłałem e-mail do Pixi z pytaniem, czy mają jakieś wegańskie opcje, odpowiedzieli, mówiąc,

"Wiele naszych produktów jest wegańskich i pracujemy nad tym, aby stać się w 100% wegańskimi".

Lista wegańskich produktów Pixi

Poniżej znajduje się lista produktów Pixi Beauty, które są odpowiednie dla wegan i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych. Ta wegańska lista produktów została dostarczona przez Pixi.

*Uwaga: Niestety Pixi nie będzie już dostarczać mi zaktualizowanej listy swoich wegańskich produktów. Ale powiedzą ci, czy produkt jest wegański, czy nie, jeśli ich o to zapytasz. Ponieważ mają tak wiele produktów, niestety nie jestem w stanie zapytać ich o każdy z nich z osobna. Dlatego najlepiej skontaktować się bezpośrednio z Pixi, aby uzyskać najbardziej aktualne i dokładne informacje o tym, które produkty są przyjazne dla wegan.

Makijaż twarzy

Podkład
Korektor
Podkład
Puder
Bronzer i róż

Makijaż oczu

Konturówka
Tusz do rzęs
Brwi
Cień do powiek

Makijaż ust

Pielęgnacja skóry

Środki oczyszczające
Serum i olejki
Kremy nawilżające
Maseczki
Mgiełki
Przysmaki

Zasady wegańskie

Podobnie jak w przypadku "Cruelty-Free", nie ma standardowej ani prawnej definicji etykiety "Vegan". Jest ona jednak zwykle używana w kontekście opisywania czegoś, co nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre powszechne produkty pochodzenia zwierzęcego stosowane w kosmetykach obejmują karmin, lanolinę, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki perłowe lub jedwabne, glicerynę pochodzenia zwierzęcego, keratynę i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej jest zapytać firmę i producentów, aby upewnić się, że składniki, których zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie wytwarzane są produkty Pixi?

Zapytałam Pixi, gdzie wytwarzane są ich produkty, a oni powiedzieli mi:

"Produkty Pixi są wytwarzane na całym świecie. Miejsce produkcji można znaleźć na etykiecie pod listą składników".

*Sprawdziłem kilka opisów produktów na ich stronie internetowej i zobaczyłem, że niektóre produkty są wyprodukowane w Korei, USA lub Chinach. Jednak nie wszystkie produkty wskazują miejsce produkcji.

*Uwaga: Kosmetyki wyprodukowane w Chinach nie muszą być testowane na zwierzętach. Tylko kosmetyki importowane i sprzedawane w fizycznych sklepach w Chinach kontynentalnych muszą być testowane na zwierzętach zgodnie z chińskimi przepisami dotyczącymi testów na zwierzętach.

Etyczna polityka wydobycia miki

Mika to minerał stosowany w kosmetykach w celu nadania im połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki wiąże się z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Dopóki firma nie ujawni swojej polityki wydobycia miki, nie mamy możliwości dowiedzenia się, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałem więc Pixi, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli, stwierdzając,

"Zawsze prosimy naszych dostawców o stosowanie składników, które zostały pozyskane w sposób etyczny i zrównoważony. Współpracujemy również wyłącznie z dostawcami, którzy przestrzegają standardów Dobrych Praktyk Produkcyjnych (GMP) wdrożonych przez FDA".

Pixi twierdzi, że używa "etycznie pozyskiwanych" składników, ale nie odniosło się konkretnie do tego , skąd pochodzi ich mika i w jaki sposób kontrolują lub śledzą, aby upewnić się, że w wydobycie miki nie była zaangażowana praca dzieci.


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci zrozumieć wolny od okrucieństwa i wegański status Pixi Beauty, a wybierając razem wolny od okrucieństwa, możemy raz na zawsze położyć kres testowaniu kosmetyków na zwierzętach!

Powiązane artykuły

Nasz partner

Firma Earthnicity.pl to firma kosmetyczna z wieloletnią tradycją. Już od ponad dobrych kilku lat upiększa i chroni skórę polskich kobiet. Zespół inteligentnych i pełnych pasji ludzi, z głową wypełnioną pomysłami i zaangażowania dąży do ciągłego rozwoju firmy.  Polecamy kosmetyki firmy Earthnicity!