Czy bioClarity jest wolne od okrucieństwa i wegańskie?

Ten post może zawierać linki partnerskie, za które bez dodatkowych kosztów dla Ciebie mogę otrzymać niewielką prowizję.

Produkty bioClarity cruelty-free można znaleźć na bioclarity.com, Ulta i Amazon.

BioClarity jest wolne od okrucieństwa

Firma bioClarity potwierdziła, że nie testuje swoich produktów ani składników na zwierzętach, ani nie prosi innych osób o przeprowadzanie testów w ich imieniu. Ich dostawcy również nie testują produktów na zwierzętach, ani nie zezwalają na testowanie ich produktów na zwierzętach, jeśli jest to wymagane przez prawo. I wreszcie, ich produkty nie są sprzedawane w sklepach w Chinach kontynentalnych ani w żadnym innym kraju, który może wymagać przeprowadzania testów na zwierzętach.

Według naszych standardów uważamy, że bioClarity jest Cruelty-Free.

Poniżej znajduje się zrzut ekranu z informacjami na temat zasad przeprowadzania testów na zwierzętach na stronie bioClarity:

Co z chińskim prawem dotyczącym testów na zwierzętach?

Firma bioClarity potwierdziła, że nie sprzedaje swoich produktów w sklepach detalicznych w Chinach kontynentalnych, dlatego nie jest zobowiązana do przeprowadzania testów na zwierzętach.

Od 1 maja 2021 roku niektóre importowane, zwykłe kosmetyki mogą być zwolnione z testów na zwierzętach pod pewnymi warunkami. Jednak w 2022 roku większość importowanych kosmetyków będzie nadal wymagała przeprowadzania testów na zwierzętach.

Polityka wolna od okrucieństwa

Należy pamiętać, że nie istnieje prawna definicja oznaczenia "Cruelty-Free". Może ono oznaczać różne rzeczy dla różnych osób. Zwykle jednak określenie Cruelty-Free oznacza brak testów na zwierzętach. Mówiąc dokładniej, składniki, formuła lub gotowy produkt nie są testowane na zwierzętach na żadnym etapie powstawania produktu.

W Ethical Elephant zawsze oceniamy politykę cruelty-free danej firmy, korzystając z naszej listy kontrolnej Cruelty-Free. Dzięki temu mamy pewność, że marka, jej dostawcy i strony trzecie nie przeprowadzały żadnych testów na zwierzętach.

Należy również pamiętać, że Cruelty-Free i Vegan nie zawsze oznaczają to samo.

bioClarity jest w 100% wegańskie

Firma bioClarity potwierdziła, że wszystkie jej produkty są wegańskie i nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego ani produktów ubocznych.

Zasady dotyczące produktów wegańskich

Podobnie jak w przypadku oznaczenia "Cruelty-Free", nie istnieje standardowa lub prawna definicja oznaczenia "Vegan". Zazwyczaj jednak oznacza ona brak składników pochodzenia zwierzęcego lub produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

Niektóre z powszechnie stosowanych w kosmetykach produktów pochodzenia zwierzęcego to karmin, lanolina, śluz ślimaka, wosk pszczeli, miód, składniki pochodzenia perłowego lub jedwabnego, gliceryna pochodzenia zwierzęcego, keratyna i skwalen.

Istnieją roślinne i syntetyczne alternatywy dla składników pochodzenia zwierzęcego. Czasami jednak trudno jest stwierdzić z całą pewnością, czy dany produkt jest wegański, czytając tylko listę składników.

Dlatego najlepiej zapytać firmę i producentów o to, czy składniki, których zdecydowali się użyć, pochodzą ze źródeł niezwierzęcych.

Gdzie powstają produkty bioClarity?

Zapytałem firmę bioClarity, gdzie wytwarzane są ich produkty, a oni odpowiedzieli mi, że:

"Wszystkie nasze produkty są wytwarzane w USA".

Etyczna polityka wydobywania miki

Mika to minerał, który jest używany w kosmetykach, aby nadać im efekt połysku. Jednak wydobycie naturalnej miki jest związane z pracą dzieci i łamaniem praw człowieka.

Jeśli firma nie ujawni swoich zasad wydobycia miki, nie mamy pewności, czy jej mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez pracy dzieci lub pracy przymusowej.

Zapytałam więc firmę BioClarity, czy ich mika jest pozyskiwana w sposób etyczny, bez wykorzystywania pracy dzieci, a oni odpowiedzieli, że tak,

"Współpracujemy z renomowanymi producentami, którzy działają zgodnie z naszymi wytycznymi, i aby się o tym przekonać, dokonujemy przeglądów. Skontaktowaliśmy się z naszym producentem w sprawie źródła. Może upłynąć trochę czasu, zanim się do nas odezwą. Z góry przepraszamy za wszelkie opóźnienia w odpowiedzi".

Następnie otrzymałem następującą odpowiedź,

"Zostaliśmy poinformowani, że źródło miki posiada certyfikat potwierdzający, że nie wykorzystuje pracy dzieci".


Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Wam zrozumieć, że BioClarity jest firmą wolną od okrucieństwa i wegańską, a wybierając cruelty-free, możemy razem pomóc raz na zawsze skończyć z testowaniem kosmetyków na zwierzętach!

Powiązane artykuły

Nasz partner

Firma Earthnicity.pl to firma kosmetyczna z wieloletnią tradycją. Już od ponad dobrych kilku lat upiększa i chroni skórę polskich kobiet. Zespół inteligentnych i pełnych pasji ludzi, z głową wypełnioną pomysłami i zaangażowania dąży do ciągłego rozwoju firmy.  Polecamy kosmetyki firmy Earthnicity!