Cechy kosmetyków mineralnych

Charakterystyka kosmetyków mineralnych Kosmetyki mineralne często są postrzegane przez Polki jako nowość. Okazuje się jednak, że mają już ponad czterdzieści lat i od tego czasu zdążyły zadomowić się na światowym rynku. To, że udało im się skraść serca kobiet, nie powinno być dla nas zresztą zaskoczeniem. Mamy do czynienia z kosmetykami o zadań specjalnych, skutecznymi, a jednocześnie leczniczymi. O tym, jak duże jest ich znaczenie najlepiej świadczy zresztą to, że już w chwili powstawania były przeznaczone do specjalnych zadań. Miały być skierowane przede wszystkim do kobiet, które właśnie poddały się operacjom plastycznym. Gdy zastanawiamy się nad tym, co wpływa na popularność kosmetyków mineralnych, nie możemy nie docenić tego, jak duże znaczenie ma ich skład.

Na pierwszy plan wysuwa się to, że jest on w stu procentach naturalny, a tym samym bezpieczny dla skóry. Samych składników nigdy nie jest zresztą zbyt wiele, co sprawia, że mamy do czynienia z propozycją, która zmniejsza ryzyko wystąpienia uczulenia. Jednym z najciekawszych składników kosmetyków mineralnych wydaje się być tlenek tytanu. Ta naturalna substancja przyjmuje postać białego proszku i jest dodawana przede wszystkim po to, aby rozświetlać kosmetyki mineralne. Ma znakomite właściwości kryjące, a jednocześnie stanowi ochronę dla skóry zarówno w odniesieniu do promieniowania UVA, jak i UVB. Nie mniej interesujący okazuje się również tlenek cynku. Jego właściwości zbiegają się z tymi, które posiada tlenek tytanu, warto jednak podkreślić, że tlenek cynku ma również działanie antybakteryjne.

Dzięki temu sprawdza się znakomicie nie tylko w odniesieniu do cery tłustej, ale również mieszanej oraz trądzikowej, a więc takiej, która wymaga szczególnej opieki. Mówiąc o rozwiązaniach, na które warto zwrócić uwagę, nie da się zapomnieć o znaczeniu, jakie ma mika. To właśnie ona zapewnia jedwabiste wykończenie makijażu, a ponieważ odbija światło, przyczynia się również do tego, że optycznie twarz staje się bardziej wygładzona. Poza głównymi składnikami, w kosmetykach mineralnych można spotkać również dodatki. I one składają się wyłącznie z rozwiązań naturalnych. Tu na szczególną uwagę zasługuje krzemionka. Jest ona lekka i pylista, odpowiada więc nie tylko za lekką konsystencję, ale również za łatwiejszą aplikację kosmetyków mineralnych. Okazuje się przy tym, że nie tylko rozprasza światło, ale również skutecznie absorbuje sebum i wilgoć, zawsze pojawia się więc w tych kosmetykach, które wspierają osoby z cerą tłustą oraz mieszaną. Ciekawym rozwiązaniem jest też azotek boru, który sprawia, że kosmetyki mineralne można z łatwością rozprowadzać.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Firma Earthnicity.pl to firma kosmetyczna z wieloletnią tradycją. Już od ponad dobrych kilku lat upiększa i chroni skórę polskich kobiet. Zespół inteligentnych i pełnych pasji ludzi, z głową wypełnioną pomysłami i zaangażowania dąży do ciągłego rozwoju firmy.  Polecamy kosmetyki firmy Earthnicity!