Makijaż mineralny

makijaż mineralny

Mineralny makijaż będzie najlepszym wyborem dla osób, które szukają produktów, które nie powodują podrażnień, a chcą mieć do wyboru wiele ciekawych kolorów. Cienie, pudry, korektory rzeczywiście pozwolą skutecznie poprawiać urodę, a dodatkowo mają one działanie pielęgnacyjne. Warto sprawdzać dlaczego można się na te kosmetyki decydować. Makijaż mineralny realizowany jest tylko i wyłącznie przy użyciu takich kosmetyków, gdzie nie ma składników syntetycznych, które powodować będą podrażnienia na skórze, nie ma tam sztucznych barwników i zapachów.

Mineralny a tradycyjny puder

Puder mineralny pojawił się przed laty na rynku amerykańskim. Szybko zaczął budować swoją popularność i rozprzestrzenił się skutecznie na całym świecie. Przede wszystkim fakt, że produkt jest w 100% bezpieczny dla skóry ma dla nas duże znaczenie. Naturalne kosmetyki mają łagodne działanie na naszą skórę, dają świetne efekty estetyczne. Faktem jest, że obecnie każdy kosmetyk ma w składzie składniki mineralne, ale różnice między kosmetykami tradycyjnymi i tymi określonymi jako mineralne będzie taka, że kosmetyk mineralny charakteryzuje się wyłącznym składem z minerałów, natomiast tradycyjny ma różne chemiczne dodatki, które nie do końca będą dl nas bezpieczne.

Produkty mineralne z zasady mają charakter ważności bezterminowej. W Polsce jednak mamy obowiązek przy produkcji oznaczyć termin ważności, dlatego u nas będzie się pojawiał. Natomiast, jeśli chodzi o kosmetyki sprzedawane w Ameryce nie ma tam w ogóle oznaczenia ważności. Produkty te są odporne na wszelkie bakterie i dlatego są one możliwe do wykorzystywania bez żadnych ograniczeń. Tutaj trzeba jednak powiedzieć, że produkt charakteryzuje się bezterminową ważnością wyłącznie, gdy złożony jest w 100% ze składników organicznych. Jeśli produkt będzie mieszanką mamy tam ograniczoną ważność.

Kosmetyki mineralne – liczne zalety

Kosmetyki mineralne nie będą ograniczać dostępu tlenu do skóry. dlatego właśnie można powiedzieć, że są one bezpieczne dla naszej cery, nie powodują wysuszania skóry oraz podrażnień. Puder mineralny może dawać nam efekt zmatowienia i dzięki temu będziemy mieli szanse na to, by skutecznie ukrywać wszelkie niedoskonałości na skórze.

Nakładanie kosmetyków

Jeśli chodzi o nakładanie tych kosmetyków ich zaletą będzie to, że można nakładać nawet kilka warstw co sprawi, że krycie tych kosmetyków będzie rzeczywiście doskonałe.

Wybór kosmetyków mineralnych

Jeśli kupujemy takie kosmetyki powinniśmy sprawdzać listę składników. Zasada jest taka, że im mniej jest składników tym zdecydowanie lepiej dla cery.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Firma Earthnicity.pl to firma kosmetyczna z wieloletnią tradycją. Już od ponad dobrych kilku lat upiększa i chroni skórę polskich kobiet. Zespół inteligentnych i pełnych pasji ludzi, z głową wypełnioną pomysłami i zaangażowania dąży do ciągłego rozwoju firmy.  Polecamy kosmetyki firmy Earthnicity!