Naturalne kosmetyki mineralne

Produkcja kosmetyków

Kosmetyki mineralne - powstanie

Kosmetyki mineralne cały czas jeszcze są znane głównie z nazwy i używa się ich stosunkowo rzadko. Warto jednak sięgać po nie znacznie częściej. Powodów ku temu jest dużo.

Po raz pierwszy we współczesnych czasach kosmetyki mineralne pojawiły się w USA, gdzie były wykorzystywane przez osoby po zabiegach kosmetycznych. Szybko jednak trafiły do mainstreamu i z roku na rok rośnie liczba osób korzystających z nich po prostu na co dzień.

Do cery trądzikowej

Typowy użytkownik takich kosmetyków to osoba z cerą trądzikową i alergiczną. Czyste kosmetyki mineralne są bardzo delikatne dla skóry, wchłaniają serum i ułatwiają jej gojenie się. Niestety, wiele kosmetyków teoretycznie mineralnych jest taka tylko z nazwy i w swoim składzie posiada masę substancji powodujących problemy. Trzeba zawsze dokładnie przeczytać etykietę i sprawdzić ich skład.

Skład kosmetyków mineralnych

Kosmetyki mineralne najczęściej posiadają sypką, wygodą formę. Dzięki temu można je bez większych problemów mieszać i w ten sposób uzyskiwać ciekawsze odcienie. Ich skład jest też dość podobny. W większości ich zawartość to tlenki cynku, żelaza i tytanu oraz mika, a w mniejszych ilościach skrobia ryżowa, azotek boru, puder jedwabny czy węglan wapnia i krzemionka. W praktyce często ważniejsze jest to, czego w tych kosmetykach nie ma, czyli różnych sztucznych wypełniaczy mogących zamykać pory i podrażniać skórę. Z pomocą kosmetyków mineralnych można skórę chronić i leczyć.

Ekologiczne kosmetyki

Długi termin przydatności

Brak wszelkich dodatków pochodzenia organicznego oznacza, że nawet po otwarciu kosmetyku będzie go można używać jeszcze przez bardzo długi czas, nawet trzy lata, i to bez przechowywania ich w lodówce. Dzięki temu można spokojnie zaopatrzyć się w wiele wersji tego samego kosmetyku i nie przejmować się, że po jakimś czasie będą do wyrzucenia.

Aplikacja kosmetyków mineralnych

Aplikacja kosmetyków mineralnych nie jest specjalnie trudna, ale wymaga odrobiny wprawy. Związane jest to z tym, że kosmetyki mineralne są sypkie i w takiej postaci nakłada się je na twarz. Konieczne jest uprzednie naniesienie na skórę kremu i spokojne, systematyczne nanoszenie niewielkich ilości kosmetyku ruchami okrężnymi. Można nieznacznie zwilżyć pędzelki do kosmetyków, jeśli ktoś ma realne trudności lub potrzebuje mocniejszego krycia.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Firma Earthnicity.pl to firma kosmetyczna z wieloletnią tradycją. Już od ponad dobrych kilku lat upiększa i chroni skórę polskich kobiet. Zespół inteligentnych i pełnych pasji ludzi, z głową wypełnioną pomysłami i zaangażowania dąży do ciągłego rozwoju firmy.  Polecamy kosmetyki firmy Earthnicity!