Kosmetyki mineralne – nakładanie

Jak nakładać puder mineralny? Mineralny puder to kosmetyk, który ma inną konsystencję niż tradycyjny. Jest lżejszy w swojej formule i delikatniejszy. Fakt, że jest to produkt sypki sprawia, że nie zamyka porów, ale będzie trzeba także umieć sobie poradzić przy jego nakładaniu. Zanim rozpocznie się aplikacja musimy oczywiście dobrać sobie pędzel, który sprawi, że nakładanie będzie łatwiejsze. Warto wybrać albo pędzel flat top albo też kabuki. To na jakie rozwiązanie się decydujemy zależy przede wszystkim od tego na jakim efekcie będzie nam zelżeć. Wybierając flat top będziemy mieli pędzel, który ma zbite włosie, które jest szczególnie gęste. Można sobie zapewnić dzięki temu silne krycie. Jednocześnie wybrać można kabuki. Pędzel, który ma włosie delikatniejsze nie gwarantuje takiego krycia. Będzie jednak rozwiązaniem idealnym dla tych osób, które mają wrażliwą cerę.

Dzięki temu, że jest miękki nie będzie podrażniał. Podkład mineralny ma jak mówiliśmy wyjątkową strukturę i dlatego do jego nakładania należy się dobrze przygotowywać. Nie będzie to takie proste do wykonania. Nim rozpocznie się nakładanie go na twarz trzeba ją posmarować kremem i czekać aż krem się wchłonie. Gdy cera jest przetłuszczająca się trzeba nałożyć puder transparentny wcześniej. Następnie puder mineralny wcieramy w twarz nie sypiemy. Dzięki temu będzie się dobrze kleił do twarzy i uzyska się odpowiednie krycie. Puder nakłada się ruchem okrężnym i trzeba zacząć od policzków a kierować się w stronę brzegów twarzy. Jeśli aplikacja ma być na cerze, gdzie jest wiele niedoskonałości należy aplikować kosmetyki, które mają mocno kryjący charakter.

Sprawdzi się wiec tutaj bardzo dobrze aplikacja na morko. Dlatego woda, hydrolat albo woda termalna muszą posłużyć do tego, by dało się zmoczyć nieco końcówkę włosia. Potem puder będzie się lepiej nakładał i na pewno uzyska się lepsze efekty. Jeśli zależy nam na bardzo dokładnym kryciu to zawsze rozwiązaniem jest także technika stemplowania. Wykorzystuje się tutaj mokry wacik, którym nakłada się puder przez stemplowanie kolejnych miejsc na twarzy. Zajmuje to jednak sporo czasu, ale daje świetny efekt.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Firma Earthnicity.pl to firma kosmetyczna z wieloletnią tradycją. Już od ponad dobrych kilku lat upiększa i chroni skórę polskich kobiet. Zespół inteligentnych i pełnych pasji ludzi, z głową wypełnioną pomysłami i zaangażowania dąży do ciągłego rozwoju firmy.  Polecamy kosmetyki firmy Earthnicity!