1.Kosmetyki mineralne: czy warto po nie sięgać?

https://homieswonderland.com/eu/index.php?id_product=209&controller=product

Zdania na temat mineralnych kosmetyków są bardzo różne. Ci, którzy zaliczają się do ich zwolenników twierdzą, że kosmetyki mineralne przeznaczone do makijażu gwarantują naturalny efekt. Są niezastąpione podczas upałów. Natomiast ich przeciwnicy uważają, że kosmetyki mineralne powodują podkreślenie niedoskonałości cery, a dobranie właściwego odcienia do koloru skóry jest bardzo trudne.

Tyczy się to głównie tych kobiet, które mają ciemną karnację. Pewne jest jedno: po kosmetyki mineralne decyduje się dzisiaj sięgać coraz więcej kobiet. Z czego wynika ich popularność? Co tak naprawdę skrywają kosmetyki mineralne?

Kosmetyki mineralne a te tradycyjne

Producenci kosmetyków mineralnych twierdzą, że zastosowanie podczas produkcji bardzo mocno rozdrobnionych minerałów to niewątpliwy przełom w przemyśle kosmetycznym. Kosmetyki powstałe na bazie minerałów są dużo bardziej naturalne niż te tradycyjne. Chemicy kosmetyczni wobec takich stwierdzeń są jednak dość sceptyczni. Podkreślają, że wszystkie kosmetyki, które można znaleźć w drogeriach są mineralne. Wynika to z ich składu, który obejmuje przede wszystkim dwutlenek tytanu, tlenek cynku, mikę oraz tlenek żelaza. Wbrew temu, co często mówią reklamy, wymienione składniki nie pochodzą spod ziemi.

Składniki takie, jak tlenek cynku pozyskuje się w procesie syntezy w laboratoriach. Nawet jeśli poszczególne składowe tych składników pochodzą z natury – tak, jak jest to w przypadku tytanu – to muszą one zostać poddane procesowi oczyszczania w laboratorium. Trzeba zaznaczyć, że nie ma w tym absolutnie nic złego. Minerały te są najczęściej zanieczyszczone.

Często znajduje się w nich ołów oraz rtęć. Tym, co różni kosmetyki mineralne od klasycznych są te składowe, których nie zastosowano. Na liście składników zakazanych znajdują się między innymi środki o charakterze konserwującym, parabeny, olej mineralny, barwniki chemiczne, a także rozmaite substancje zapachowe. Każdy z wymienionych składników może wywoływać podrażnienia skóry. Nie ma się więc co dziwić, że znaczna część dermatologów zaleca stosowanie kosmetyków mineralnych. Warto dodać, że brak oleju sprawia, że kosmetyki takie nie odbijają się negatywnie na kondycji skóry trądzikowej.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Firma Earthnicity.pl to firma kosmetyczna z wieloletnią tradycją. Już od ponad dobrych kilku lat upiększa i chroni skórę polskich kobiet. Zespół inteligentnych i pełnych pasji ludzi, z głową wypełnioną pomysłami i zaangażowania dąży do ciągłego rozwoju firmy.  Polecamy kosmetyki firmy Earthnicity!