Skuteczne mieszanie składników w kosmetykach mineralnych

sposób na domowe kosmetyki mineralnePrzy mieszaniu kosmetyków mineralnych można wykorzystać trzy różne kategorie działań:

Torebka strunowa

Najprostszym rozwiązaniem będzie zastosowanie torebki strunowej. Wszystkie półprodukty umieszczamy w takiej torebce dopasowanej wielkością a następnie rozcieramy dłońmi, między palcami przesypując co jakiś czas zawartość. Wystarczy tylko kilka minut, by w ten sposób dość skutecznie zmieszać składniki. Tej metody nie warto jednak stosować, w momencie, gdy chce się połączyć pigmenty matowe, ponieważ nie będzie to mieszanie skuteczne. Jeśli natomiast nie uda się ich skutecznie wymieszać można na skórze stworzyć smugi.

Moździerz

Kolejna kategoria to również bardzo proste rozwiązanie, w którym stosuje się moździerz. Charakteryzuje się on dużą skutecznością, daje zadowalające efekty. Wszystkie składniki należy umieszczać w moździerzu w odpowiedniej kolejności a następnie dokładnie ucierać aż do ostatecznego zmieszania. Na samym początku należy wrzucić składniki, które mogą się zbrylić. Po tym dopiero dodaje się główny wypełniacz oraz inne składniki. Resztę wypełniacza dodaje się na samym końcu. Takie przygotowanie kosmetyków jest nieco bardziej skomplikowane niż w torebce strunowej, ale nie będzie jakoś szczególnie trudne. Szczególnie, gdy chcemy mieszać pigmenty matowe tutaj otrzymamy dużo lepsze efekty. Takie pigmenty mogą się jednak przyklejać do ścianek moździerza, dlatego trzeba to kontrolować i je odskrobać co jakiś czas. Stosując miki kolorowe trzeba również zadbać o to, by na koniec wmieszać je już w torebce strunowej, bo dzięki temu będą nadal błyszczące.

Młynek

metody mieszania kosmetykówOstatnia i najbardziej skomplikowana kategoria to młynek, w którym również następuje mieszanie składników. Tutaj jednak te efekty będą najlepsze, dlatego można oczekiwać, że powstałe w młynkach kosmetyki będą rzeczywiście jednorodne. Stosując pigmenty matowe zanim umieścimy je w młynku warto je delikatnie rozetrzeć w moździerzu, ponieważ w ten sposób zapobiegać możemy zbryleniu. Roztarcie jest także gwarancją, że nie będzie dochodziło do przyklejenia do młynka. Tutaj mieszanie trzeba realizować w odpowiedniej kolejności, na początku wrzucamy pigmenty matowe, uzupełniamy je wypełniaczem głównym. Dopiero potem resztę dodatków i na sam koniec pozostałą część głównego wypełniacza. Mieszamy wszystkie składniki krótkimi seriami trwającymi około sekundy. Tak można doprowadzić do skutecznego mieszania, ale nie spali się składników tak jakby mogło się to stać przy zastosowaniu ciągłego mieszania. Miki błyszczące także warto tutaj wmieszać przy pomocy torebki strunowej, by nie stracić ich błyszczącego wyglądu.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Firma Earthnicity.pl to firma kosmetyczna z wieloletnią tradycją. Już od ponad dobrych kilku lat upiększa i chroni skórę polskich kobiet. Zespół inteligentnych i pełnych pasji ludzi, z głową wypełnioną pomysłami i zaangażowania dąży do ciągłego rozwoju firmy.  Polecamy kosmetyki firmy Earthnicity!