Jak chronić się przed parabenami w składzie kosmetyków?

kosmetyki bez parabenówChoć parabeny są coraz powszechniej stosowane w przemyśle kosmetycznym, systematycznie rośnie liczba osób, które powinny ich unikać ze względu na silnie drażniące działanie substancji tego typu. Warto zatem zastanowić się nad tym, na jak je rozpoznać i na jakie rozwiązania zwracać szczególną uwagę. W pierwszej kolejności powinniśmy zapoznać się ze składem kupowanego preparatu, w tym zwłaszcza z egzotycznie brzmiącymi nazwami. Parabeny pojawiają się między innymi jako: Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isopropylparaben, Butylparaben, Benzylparaben, Glutaraldehyde, Hexamidine-Diisethionate, Phenol, Phenyl Mercuric Acetale, Phenyl Mercuric Bogate, Benzetonium Chloride, jeśli więc któraś z tych substancji znajduje się w kosmetyku, który chcemy kupić, warto zastanowić się nad tym, czy jest to słuszna decyzja. Nie zaszkodzi również, jeśli będziemy unikali kosmetyki o dużej zawartości wody, jest bowiem pewne, że będą one wymagały dodatkowej konserwacji.

Ostrożność należy zachować i wówczas, gdy analizujemy datę ważności, co do zasady bowiem to kosmetyki z parabenami mają dłuższy okres przydatności do stosowania. Nie można też wierzyć wszystkim zapewnieniom producentów, czasem bowiem w składzie nie ma parabenów, pojawiają się jednak substancje jeszcze bardziej niebezpieczne takie, jak choćby: formaldehyd (formalinę), imidazolidynylomocznik, diazolidynylo mocznik (Diazolidinyl Urea), Bronopol, Gropol, metylochloroizotiazoliny i metyloizotiazoliny.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Firma Earthnicity.pl to firma kosmetyczna z wieloletnią tradycją. Już od ponad dobrych kilku lat upiększa i chroni skórę polskich kobiet. Zespół inteligentnych i pełnych pasji ludzi, z głową wypełnioną pomysłami i zaangażowania dąży do ciągłego rozwoju firmy.  Polecamy kosmetyki firmy Earthnicity!