Przegląd walorów kosmetyków mineralnych

kosmetyki mineralneKosmetyki mineralne posiadają przynajmniej kilka zalet, w stosunku do których nie można zachować obojętności, jedna z najważniejszych związana jest zaś z tym, że są one wyjątkowo trwałe. Kosmetyki tego rodzaju nie tylko są bezwonne, ale również nie zawierają tłuszczów, jeśli więc przechowuje się je we właściwy sposób, mogą być wykorzystywane przez długie lata Innym plusem ich stosowania jest to, że mamy do czynienia ze specyfikami obojętnymi dla skóry, okazuje się więc, że nie tylko rzadko są one źródłem podrażnień, ale także nie przenoszą bakterii. Trudno zatem dziwić się, że kolorowe kosmetyki mineralne są coraz modniejsze na całym świecie.

Zainteresowanie nimi narodziło się w Stanach Zjednoczonych, szczególną popularność zdobyły sobie przy tym pudry mineralne stanowiące odpowiedź na zapotrzebowanie na kosmetyki proste i związane z naturą. Oczywiście, nie każdy kosmetyk jest tak samo dobry. Nazwa „puder mineralny” nie pociąga za sobą zobowiązań regulowanych przez prawo, może się więc okazać, że propozycja, z którą mamy do czynienia, jest daleka od ideału. Co do zasady jednak, mamy do czynienia z kosmetykami, w których składzie dominują minerały: tlenek cynku, mika, dwutlenek tytanu, kolorowe pigmenty naturalnego pochodzenia… Najwięksi zwolennicy kosmetyków mineralnych uważają, że inne składniki nie są dopuszczalne, bywa jednak, że mamy z nimi do czynienia.

Mówiąc o filarach pudrów mineralnych zwracamy uwagę przede wszystkim na biel cynkową i tytanową, to bowiem właśnie ona odpowiada za natężenie koloru. Warty wzmiankowania jest też dwutlenek tytanu, jego obecność odpowiada bowiem za krycie. Nie można nie wspomnieć i o tlenku cynku z właściwościami antybakteryjnymi oraz o mice, której znakiem rozpoznawczym jest między innymi to, że występuje w niemal niezliczonej wielości odmian. Miki mogą być nie tylko kryjące, ale również przejrzyste, a powstanie wielu kolorowych pigmentów jest możliwe właśnie dlatego, że płytki miki są kryte dwutlenkiem tytanu i pigmentami naturalnymi.

Powiązane artykuły

Nasz partner

Firma Earthnicity.pl to firma kosmetyczna z wieloletnią tradycją. Już od ponad dobrych kilku lat upiększa i chroni skórę polskich kobiet. Zespół inteligentnych i pełnych pasji ludzi, z głową wypełnioną pomysłami i zaangażowania dąży do ciągłego rozwoju firmy.  Polecamy kosmetyki firmy Earthnicity!